Inauguracja Biegowego Grand Prix Kociewia w Gniewie. Zwycięstwo piłkarek Pogoni na zakończenie sezonu [RAPORT KOCIEWSKI]

W sobotę w Gniewie odbyła się inauguracja IV Biegowego Grand Prix Kociewia. Na starcie 5-kilometrowego Veolia Run stanęło 188 zawodników.

– Muszę przyznać, że uczestnicy byli spragnieni wspólnego biegania i sportowej rywalizacji – mówi prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Kociewiak”, Ryszard Różycki.

Zawodnicy startowali w kilku kategoriach, w tym w rodzinnej, par małżeńskich oraz młodzieżowej.

Posłuchaj rozmowy:

Kolejna odsłona Grand Prix Kocewia już 6 czerwca w Pelplinie. Będzie to 10-kilometrowy Bieg Papieski. Zawodnicy będą rywalizować także w ramach Mistrzostw Polski Urzędników.

ZWYCIĘSTWO NA KONIEC SEZONU

Koniec sezonu piłkarskiej pierwszej ligi kobiet przyniósł zwycięstwo zawodniczkom Pogoni Dekpol Tczew. W sobotę na własnym boisku pewnie pokonały UKS SMS II Łódź 4:1. Tczewianki zakończyły rywalizację na szóstym miejscu w tabeli.

– Dziewczyny zagrały bardzo dobrze zarówno w ataku, jak i w obronie. Jestem z tego zwycięstwa bardzo zadowolony, bo poza tak dobrym wynikiem doszła do tego też jakość gry – mówi trener Mateusz Sroka.

Ponadto dwie zawodniczki Pogoni otrzymały powołania na zgrupowania reprezentacji Polski: Magdalena Sobal – do lat 19, a Julia Jędrzejewska – do lat 17.

MEDALE ZAPAŚNIKÓW

Młodzi zapaśnicy z Pelplina odnieśli kolejny sukces i przywieźli medale Mistrzostw Polski Juniorów. Rywalizacja odbyła się w Teresinie. Reprezentujący Bloczek Team Jakub Banaszak zajął pierwsze miejsce w kategorii 92 kg, a Szymon Wróbel w kategorii 79 kg wywalczył srebro. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 150 zawodników z 56 klubów. W punktacji drużynowej Bloczek Team Pelplin zajął siódme miejsce.

FESTIWAL SPORTU

W Zblewie w powiecie starogardzkim odbył się Festiwal Sportu, Kulturystyki i Fitness zorganizowany m.in. przez wielokrotnego mistrza świata w kulturystyce, Wojciecha Nadolskiego. W hali widowiskowo-sportowej można było podziwiać mistrzów i debiutantów. Relacje z wydarzenia można znaleźć na stronie Federacji WBBF WFF Polska.