Polacy nadal w grze. Remisujemy z Hiszpanią w Sewilli [PODSUMOWANIE 9. DNIA EURO 2020]

Stało się coś, czego po fatalnym meczu ze Słowacją mało kto się spodziewał. Reprezentacja Polski zremisowała z mocno faworyzowaną Hiszpanią 1:1, co daje nam nadal szanse na awans do 1/8 finału. WĘGRY – FRANCJA 1:1

Reprezentacja Węgier skradła serca fanów futbolu w całej Europie. Do przerwy prowadzili 1:0 z nie byle kim, bo z obecnymi mistrzami świata – Francuzami. Drużyna Didiera Deschampsa co prawda doprowadziła do remisu, jednak Węgrzy wywalczyli bardzo cenny punkt, dzięki któremu nadal liczą się w walce o awans do 1/8 finału.

PORTUGALIA – NIEMCY 2:4

Po szybko zdobytej bramce przez Cristiano Ronaldo mało kto spodziewał się, że reprezentacja Niemiec wyjdzie na aż trzy-bramkową przewagę i to po dwóch golach samobójczych w wykonaniu Portugalii. Drużyna Fernando Santosa zdołała doprowadzić do wyniku 4:2, jednak to Niemcy mogą cieszyć się z pierwszych punktów zdobytych podczas tego turnieju.

HISZPANIA – POLSKA 1:1

Hiszpanie przeważali i zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce. Byli to w stanie wykorzystać tylko raz, kiedy to piłkę do bramki Wojtka Szczęsnego posłał Alvaro Morata. Później świetną okazję do zdobycia gola miał Robert Lewandowski, który w stuprocentowej sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza. Zrekompensował to jednak w drugiej połowie, w której zdobył gola na remis po świetnej asyście Kamila Jóźwiaka. Radość polskich kibiców nie trwała długo, gdyż chwilę potem reprezentacja Hiszpanii wykonywała rzut karny, który został odgwizdany po faulu Jakuba Modera. Na nasze szczęście Gerard Moreno, który podchodził do jedenastki, przestrzelił. Polakom udało się utrzymać remis i nadal mogą oni walczyć o wyjście z grupy z drugiego miejsca, do tego potrzebna będzie jednak wygrana ze Szwecją.