Gdyńskie koszykarki wciąż bez wyjazdowego zwycięstwa w Eurolidze. Koszykarki VBW Arki przegrały w Mont-de-Marsan

Bez powodzenia o pierwsze wyjazdowe i drugie z rzędu euroligowe zwycięstwo rywalizowały we Francji koszykarki VBW Arki. Za sprawą koszmarnej trzeciej kwarty przegranej różnicą 16 pkt mistrzynie Polski uległy Basket Landes 70-79

Gdynianki nieźle weszły w mecz. Mimo iż rywalki przeważały, Arka trzymała dystans. Skuteczne były Kunek  oraz prezentująca coraz wyższą formę – Begic. Chorwatka jak zwykle zaczęła na ławce, by spędzić na parkiecie prawie 28 minut, zdobywając w tym czasie 18 pkt. Trener Gundars Vetra konsekwentnie w Eurolidze gra wąskim składem, choć w przeciwieństwie do poprzednich spotkań mieliśmy biało-czerwony akcent. Prawie 17 minut spędziła na parkiecie Kamila Podgórna. To konsekwencja fatalnej dyspozycji Klary Lundquist. Z parkietu praktycznie nie schodziła Alice Kunek. Ponad pół godziny grały Bertsch i Bernies

ZADECYDOWAŁA TRZECIA KWARTA

W trzeciej kwarcie gdynianki oddały inicjatywę rywalkom. Fatalna w tym okresie skuteczność deprymowała mistrzynie Polski. Tym bardziej, że gospodynie „zaskoczyły” w obronie,  a to w połączeniu ze świetną dyspozycją – Sophie Cunningham, przesądziło o losach całego meczu.

WE DWIE NIE DA SIĘ WYGRAĆ

Świetne spotkanie rozegrała  – Alice Kunek. Australijka zdobyła łącznie 19 punktów. Mogło być jeszcze lepiej, ale na siedem prób z dystansu udało się trafić tylko raz. Bardzo dobrze grała również Chorwatka – Ana-Marija Begić, która zdobyła tylko jeden punkt mniej od  koleżanki, notując bardzo dobry eval – 24.

VBW Arka Gdynia po pięciu spotkaniach znajduje się na ostatnim miejscu w grupie B, z sześcioma punktami na koncie. Najbliższe spotkanie w europejskich rozgrywkach gdynianki zagrają 24 listopada u siebie przeciwko Fenerbache, które także rozczarowuje..

Basket Landes – VBW Arka Gdynia 79:70 (24:20, 16:19, 27:11, 12:20)

Basket Landes: Cunningham 23, Paget 13 (3×3), Tolo 12, Magarity 11 (10 zb.), Chery 7 oraz Abega 6 (2×3), Ajemba 4 (8 zb.), Roumy 3 (1×3), Cardenal, Dumerc

VBW Arka Gdynia: Kunek 19 (1×3), Kastanek 12 (2×3), Bertsch 7, Gustafson 6 (7 zb.), Lundquist oraz Begić 18 (7 zb.), Bernies 6 (5 as.), Podgórna 2