Poznaliśmy laureatów 69. Plebiscytu Sportowego „Dziennika Bałtyckiego”. Wicemistrzyni olimpijska zdominowała sportowe podsumowanie roku 2021

(fot. KFP/Krzysztof Mystkowski)

To już finisz sportowych podsumowań roku 2021.W ostatnim dniu lutego poznaliśmy laureatów 69. Plebiscytu Sportowego „Dziennika Bałtyckiego”. Absolutną plebiscytową dominatorką jest najszybsza aktualnie w Polsce „czterystumetrówka”, jak zwykło się mówić w lekkoatletycznym żargonie.

Anna Kiełbasińska z SKLA w Tokio zdobyła z koleżankami olimpijskie wicemistrzostwo w sztafecie 4×400 m. Olimpijskie podium to argument, który trudno przebić.

Dlatego szósty zawodnik igrzysk – żeglarz deskowy – Piotr Myszka uplasował się tylko na drugim miejscu.

Posiadający od 5 lat polski paszport zapaśnik klasyczny Cartusii Geworg Sahakyan zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata w Oslo i uzupełnił podium także w Plebiscycie Sportowym „Dziennika Bałtyckiego”.

Tytuł „Sportowej Przyszłości” otrzymał znakomicie zapowiadający się biegacz na średnich dystansach Krzysztof Różnicki – mistrz Europy do lat 20 w biegu na 800 metrów.

Tytuł „Sportowej Osobowości” otrzymał Filip Dylewicz. 42-letni koszykarz Asseco Arki, który rozgrywając na początku lutego 700. mecz w Polskiej Ligi Koszykówki, stał się absolutnym rekordzistą i przy okazji ikoną pomorskiej koszykówki.

Dodajmy, że Filip Dylewicz jest trzykrotnym laureatem naszego radiowego Pick’n’rolla, a Anna Kiełbasińska przed niespełna miesiącem wygrała plebiscyt portalu / gazety „Nasze Pomorze”.