Pierwszy krok w kierunku podium. Pewna wygrana VBW Arki Gdynia w „małym finale”

Niespełnione, ale i zmotywowane koszykarki VBW Arki nie dały szans koszykarkom z Gorzowa w pierwszym meczu o 3 miejsce w MP. Obrończynie tytułu wygrały 83:55.

Seria 11 punktów zdobytych przez Morgan Bertsch i dwie celne trójki Julii Bazan dały już na samym początku prowadzenie 17:6.

MOCNE OTWARCIE

Uskrzydlone gdynianki bezbłędnie rozegrały pierwszą kwartę. Szybko – bo na 3 minuty przed końcem pierwszej części spotkania, Jelena Skerović zdecydowała się na zmianę. Na parkiecie pojawiła się Justyna Rudzka, która z rozmachem zaznaczyła swoją obecność dwoma trafionymi rzutami zza łuku. Gorzowianki nie mogły się przebić przez obronę zawodniczek czarnogórskiej trenerki. Na przerwę gdynianki schodziły z piętnastopunktowym prowadzeniem 41:26, a kibice oczekiwali na kontynuację „Morgan Bertsch show”, która po dwudziestu minutach gry na swoim konie notowała 16 punktów.

ZAKOŃCZENIE Z PRZYTUPEM

Druga połowazaczęła się od efektownych akcji kolejno Marissy Kastanek, Julii Bazan i Alice Kunek. Gdynianki utrzymywały tempo gry, a niska skuteczność rzutów gorzowianek, spowodowała coraz większą przewagę gospodyń. Fenomenalna gra VBW Arki Gdynia już w trzeciej kwarcie dała pewne zwycięstwo – różnica punktowa wzrosła do 30 „oczek”. Seria celnych „trójek” Kamili Podgórnej, Pinelopi Pavlopoulou i Agaty Dobrowolskiej przypieczętowała wysokie zwycięstwo gospodyń. Koszykarki Jeleny Skerović wykazały zespołową grę, dobrą obronę i waleczność pod koszem, zdobywając aż 13 punktów drugiej szansy.

VBW Arka – Polska Strefa Inwestycji AZS Gorzów Wlkp. 83:55 (27:12 | 14:14 | 23:9 | 19:20).