Udany debiut Anny Talarczyk. Koszykarki GTK Gdynia pewnie pokonały ŁKS Łódź

(Fot. Agnieszka Modelska)

W hali Gdynia Arena gdyńskie koszykarki od początku konfrontacji z ŁKS Łodź pokazywały swoją siłę. Zawodniczki Anny Talarczyk mecz rozpoczęły na wysokich obrotach i nie zwolniły tempa do samej mety. GTK Gdynia w pierwszym pierwszoligowym starciu wygrała 74:53.

Gospodynie na parkiet wyszły w składzie: Marta Marcinkowska, Magdalena Szulc, Justyna Rudzka, Wiktoria Stasiak oraz Agata Gilmajster. Drużyna zasilona ekstraklasowym doświadczeniem w mgnieniu oka doprowadziła do piorunującej przewagi 15:3. Swoją obecność mocno zaznaczyła Szulc, która dominowała pod koszem. W drugiej kwarcie przewaga gospodyń się nieco zmniejszyła, jednakże wciąż, dzięki dobrej dyspozycyjności Marcinkowskiej, Gilmajster i wyżej wymienionej Szulc, gdynianki drugą połowę rozpoczęły z dziewięciopunktową przewagą.

Następne dwadzieścia minut meczu przebiegło bez żadnych problemów. Koszykarki z pomorza panowały nad rywalkami, trzymały odpowiednie tempo gry i, jak wspomina trenerka Talarczyk, „dobrze dzieliły się piłką”. Na parkiecie pozytywnie prezentowała się również młoda zawodniczka Wiktoria Stasiak (notująca dziewięć punktów, w tym dwa rzuty za trzy), a swój debiut w rozgrywkach pierwszoligowych zaliczyły Julia Wysocka i Dagmara Dziedzic.

W kolejnym meczu GTK Gdynia zmierzy się na wyjeździe z MPPK Sokołów Podlaski. Spotkanie odbędzie się 9 października o godzinie 18:00.

Marcinkowska (21, 12 zbiórek), Gilmajster 17, Szulc (11, 10 zbiórek), Stasiak 9, Rudzka (7, 6 asyst), Różewska 3, Kobylińska 3, Kobiella 3, Zalewska, Dziedzic, Wysocka, Tomasik