Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Niemcy i Belgia w trudnej sytuacji. W grupach E i F może wydarzyć się dosłownie wszystko

1 grudnia 2022 08:00
w Sport
A A
(Fot. EPA/Ronald Wittek)

(Fot. EPA/Ronald Wittek)

Rywalizacja w grupach E i F dobiega końca. W tej pierwszej nadal wszyscy mogą awansować, co sprawia, że na brak emocji w ostatnich, równolegle trwających meczach narzekać nie będziemy mogli. W grupie F z możliwością awansu pożegnała się już Kanada, jednak pozostałe drużyny są nadal w grze.

Czwartkowe mecze mogą przynieść niemałą niespodziankę. Brak wyjścia z grupy przez reprezentację Niemiec to nie jest coś, czego spodziewaliśmy się przed mundialem. Byłby to drugi raz z rzędu, a w przypadku drużyny takiej klasy, jest to niespotykane zjawisko. Zadanie przed Niemcami nie jest najtrudniejsze, bo grają z Kostaryką, czyli drużyną, z której pokonaniem nie powinni mieć większych trudności. Problem w tym, że ekipa Hansiego Flicka nie jest zależna tylko od siebie. Nawet zwycięstwo z Kostaryką nie da im awansu, jeżeli Japończycy pokonaliby Hiszpanię. Scenariusz ten nie wydaje się bardzo prawdopodobny, jednak Japończycy już raz podczas mundialu w Katarze pokazali, że potrafią zaskoczyć. Jeżeli Niemcy chcą awansować, muszą wygrać i kibicować Hiszpanii.

Trudności z awansem do 1/8 finału ma również Belgia. Fatalna atmosfera w szatni tego zespołu spowodowała, że sensacyjnie przegrał z Maroko, co mocno pokrzyżowało plany wyjścia z grupy. Belgia jest w o tyle bardziej komfortowej sytuacji od Niemców, że jest zależna tylko od siebie i wygrana, da im pewny awans. Rywala mają jednak sporo trudniejszego, bo Chorwację, która pokazała w ostatnim spotkaniu z Kanadą całkiem wysoki poziom. Sprawy nie ułatwiają także konflikty między piłkarzami reprezentacji. Jeśli chcą być nadal w grze, muszą zakopać chwilowo topory wojenne i skupić się na piłce. Chorwaci w przypadku przegranej nadal mogą awansować, muszą jednak kibicować wtedy Kanadyjczykom w meczu z Marokiem.

Kanadzie kibicuje nie tylko Chorwacja. Zespół z Ameryki Północnej szans na wyjście z grupy już nie ma i z Marokiem grają już tylko o honor. Tego odejścia z honorem życzą im jednak kibice z całego świata. Styl gry i wola walki Kanadyjczyków chwyciła za serca i wielu życzy im choć jednego zwycięstwa podczas mistrzostw w Katarze. Dla reprezentacji Maroka Kanada jest jednak najłatwiejszym na papierze rywalem w tej grupie, a z poprzednimi odnotowali remis oraz zwycięstwo.

Hiszpania awans ma już niemalże pewny, bo scenariusz, w którym przegrywają oni z Japonią, a równolegle Kostaryka ogrywa Niemców, wydaje się niemożliwy. Mimo wszystko piłkarze Luisa Enrique będą chcieli zaznaczyć swój awans wywalczeniem pewnego pierwszego miejsca w grupie, więc meczu z Japończykami nie odpuszczą. Japończyków jednak przegrana eliminuje z turnieju bez względu na wynik w drugim meczu, więc również będą starali się dać z siebie wszystko.

GRUPA E

Japonia – Hiszpania (20:00)
Kostaryka – Niemcy (20:00)

GRUPA F

Chorwacja – Belgia (16:00)
Kanada – Maroko (16:00)

jk

Tagi: Mistrzostwa Światapiłka nożna

REKLAMA

NAJNOWSZE

Mural w Słupsku upamiętniający sanitariuszki II Wojny Światowej
Słupsk

Upamiętnienie sanitariuszek II wojny światowej. W Słupsku powstał nowy mural

Mural poświęcony polskim sanitariuszkom z czasów II Wojny...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 10:02
Parada Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku ulicami miasta
Trójmiasto

Dźwięczna parada przeszła ulicami miasta. 80 lat Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu świętuje jubileusz...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 09:22
(fot. Radio Gdańsk/Beata Jeziorska)
Powiśle

Trzeci dzień rejsu Radia Gdańsk z Wodami Polskimi. Poznajemy tajniki budowli hydrotechnicznych

Z Błotnika w gminie Cedry Wielkie, przez Sobieszewo,...

Martyna Krawcewicz
24 czerwca 2026 - 08:51

ZOBACZ TAKŻE

Dwóch młodych mężczyzn pozuje do zdjęcia na tle trawiastego boiska z bramką w słoneczny dzień. Mężczyzna po lewej nosi okulary przeciwsłoneczne i zieloną koszulkę w paski, a mężczyzna po prawej ma ciemne, kręcone włosy i granatowy t-shirt. To Karol Pius z Radia Gdańsk oraz Miłosz Sandach z drużyny piłkarskiej Chełmianka Gdańsk
Sport

„Chcemy grać w Lidze Mistrzów” założyciel Chełmianki Gdańsk o perspektywach klubu

2026-06-20
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.