Dwóch Polaków na podium w Oberstdorfie. Udana inauguracja 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni

(Fot. EPA/Anna Szilagyi)

Piotr Żyła zajął drugie miejsce, a Dawid Kubacki trzecie w konkursie w Oberstdorfie, inaugurującym 71. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Na szczycie podium stanął Norweg Halvor Egner Granerud.

Granerud był bezkonkurencyjny. Żyłę wyprzedził aż o 13,4 pkt. Kubacki do zwycięzcy stracił 17,5 pkt. Tak samo pierwsza trójka wyglądała już po pierwszej serii. Dla Żyły jest o 22. podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na koncie ma dwa triumfy – w 2013 roku wygrał w Oslo, a w 2020 w austriackim Bad Mitterndorf. W przypadku Dawida Kubackiego jest to 30. raz na podium. Na swoim koncie ma dziewięć zwycięstw.

W przypadku pozostałych biało-czerwonych, Kamil Stoch zajął dziewiąte miejsce, a Paweł Wąsek 19. Po pierwszej serii odpadli 48. Stefan Hula i 49. Jan Habdas.

Kolejna odsłona Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje.