Zwycięski sparing na zakończenie zgrupowania w Cetniewie. Dwa gole Zwolińskiego

(Fot. Lechia.pl)

Wynikiem 5:1 zakończył się sparing Lechii Gdańsk z Cartusią 1923 Kartuzy. Mecz był podsumowaniem tego, co działo się podczas zgrupowania drużyny w Cetniewie. Przed kadrą Lechii wyjazd na obóz przygotowawczy do Turcji.

Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Zwoliński. Warto podkreślić, że napastnik potrzebował do tego jedynie 30 minut, które spędził na boisku. Szybko w zespole zaaklimatyzował się nowy nabytek drużyny, Jakub Bartkowski. Były piłkarz Pogoni Szczecin odnotował asystę.

Bramki dla biało-zielonych zdobywali również Mario Maloča, Kacper Sezonienko oraz Krystian Okoniewski. Jedyną bramką dla rywali, był samobójczy gol autorstwa Michała Nalepy.

Trener Marcin Kaczmarek miał okazję zobaczyć dyspozycję 23 piłkarzy. Zawodnicy wyszli w formacji 1-4-2-3-1, czyli bez zmian względem tego, co widzieliśmy w rundzie jesiennej.

W bramce w wyjściowej jedenastce stanął Antoni Mikułko. W innej roli niż w ostatnich spotkaniach mieliśmy okazję oglądać Conrado. Sparing rozegrał jako lewy obrońca. Jego miejsce na skrzydle zajął Dominik Piła.

PROBLEMY Z RYWALAMI

Przed organizacją obozu w Cetniewie okazało się, że znalezienie sparingowego rywala w okolicy nie należy do najłatwiejszych zadań. Wszystkie drużyny, oprócz Arki Gdynia, rozpoczynają przygotowania w okolicach 9 stycznia. Na ratunek przyszła Cartusia, która wznowiła treningi wcześniej, aby móc zmierzyć się z drużyną z ekstraklasy.

Trenerem ekipy z Kartuz jest Dominik Czajka, który w niedalekiej przeszłości prowadził IV-ligowe rezerwy drużyny Lechii oraz pracował w akademii klubu. W latach 2004-2005 zasilał również szeregi drużyny jako piłkarz i to właśnie w zespole biało-zielonych zakończył swoją karierę.

Z CETNIEWA DO TURCJI

Sparingiem z Cartusią zakończył0 się czterodniowe zgrupowanie kadry w Cetniewie. Teraz zawodników czeka krótka przerwa do 9 stycznia, kiedy to rozpocznie się obóz przygotowawczy w Turcji. Tam biało-zieloni będą przebywać do 20 stycznia i w międzyczasie rozegrają mecze sparingowe z Petrolul Ploeszti, Fk Crvena Zvezda oraz FC Hradec Kralove.

Lechia Gdańsk – Cartusia 1923 Kartuzy 5:1 (3:0)

Bramki: Maloca 23′, Sezonienko 26′, Okoniewski 36′, Zwoliński 87′ 89′ – Nalepa (sam.) 74′

Skład Lechii w 1. połowie: Mikułko – Bartkowski, Castegren, Maloca, Conrado – Tobers, Kałuziński – Sezonienko, Terrazzino, Piła – Paixao (30′ Okoniewski)

Skład Lechii w 2. połowie: Mikułko (59′ Kałduński) – Brzęk, Nalepa, Abu Hanna, Pietrzak – Kubicki, De Kamps – Clemens, Gajos, Durmus – Okoniewski (59′ Zwoliński)