Drugi sparing Lechii w Turcji również zakończony porażką. Clemens żegna się z klubem

(Fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl / KFP)

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Lechia Gdańsk musiała uznać wyższość serbskiej Crveny Zvezdy 1:3. Bramkę zdobył Jarosław Kubicki. Przed spotkaniem klub opuścił Christian Clemens. Skrzydłowy rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Crvena Zvezda to najbardziej utytułowany serbski klub. W przeszłości sięgał nawet po puchar Ligi Mistrzów. Obecnie nie osiąga sukcesów w Europie, jednak jest liderem serbskiej ekstraklasy, gdzie od 19 spotkań pozostaje niepokonany.

W składzie Lechii zabrakło Christiana Clemensa. Opuszczenie przez niego klubu zostało ogłoszone chwilę przed rozpoczęciem spotkania. Trener Marcin Kaczmarek postawił na formację 1-4-2-3-1. W wyjściowej jedenastce pojawiły się zmiany względem ostatniego sparingu. Jakub Bartkowski, Kristers Tobers i Maciej Gajos zastąpili Davida Steca, Jana Biegańskiego i Marco Terrazzino.

SOLIDNA PIERWSZA POŁOWA I BRAKI W DRUGIEJ

Gra biało-zielonych w pierwszej połowie miała prawo się podobać. Gdańszczanie nie odstępowali poziomem od liderów ligi serbskiej i z obu stron mieliśmy okazję oglądać okazje do zdobycia bramki. Mimo straconej w 13. minucie bramki, którą zdobył Osman Bukari, Lechia była w stanie do przerwy odrobić straty. Pięknym strzałem w 39. minucie pochwalić się może Jarosław Kubicki, który wykorzystał sytuację, gdy po wrzutce Gajosa z rzutu wolnego, bramkarz odbił piłkę wprost pod jego nogi i mocno uderzył z dystansu, co ostatecznie skończyło się golem na 1:1.

W drugiej połowie za Zwolińskiego, Gajosa i Conrado na boisko weszli Paixao, Terrazzino i Piła. Bramki mieliśmy okazję oglądać już tylko po stronie Crveny Zvezdy. Najpierw w 70. minucie samobójcze trafienie zaliczył Rafał Pietrzak, a dziewięć minut później piłkę do siatki skierował Kings Kangwa, czym ustalił wynik spotkania.

Ostatni sparing Lechii w Turcji odbędzie się 19 stycznia. Jej rywalem będzie czeski FC Hradec Kralove.

Lechia Gdańsk – Crvena Zvezda 1:3 (1:1)

Bramki: Kubicki 38′ – Bukari 13′, Pietrzak 71′ (sam), Kangwa 79′

Lechia Gdańsk: Kuciak (62′ Buchalik) – Bartkowski (82′ Brzęk), Nalepa (62′ Castegren), Maloca, Pietrzak – Tobers (62′ Biegański), Kubicki – Sezonienko (69′ Diabate), Gajos (46′ Terrazino), Conrado (46′ Piła) – Zwoliński (46′ Paixao)