Chojniczanka górą w derbach Pomorza. Arka przegrywa w meczu sparingowym 1:3

(Fot. arka.gdynia.pl)

W pierwszym sparingu podczas zgrupowania we Władysławowie żółto-niebiescy ulegli Chojniczance 1:3. Trener Hermes Neves Soares sprawdził formę 22 piłkarzy, wystawiając w każdej połowie inną jedenastkę.

W wyjściowym składzie Arki trener Hermes postawił na wielu zawodników rezerwowych. Zabrakło między innymi Huberta Adamczyka, Michała Marcjanika, Sebastiana Milewskiego, czy Kacpra Krzepisza.

Bliski zdobycia gola już w 11. minucie był niedawno pozyskany z Zagłębia Sosnowiec Dawid Gojny. Zawodnik uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Chojniczanka szybko zaczęła odpowiadać na ataki gdynian, co zakończyło się golem Artura Ryczkowskiego po znakomitym dośrodkowaniu Daniela Szelągowskiego. Siedem minut później zespół z Chojnic prowadził już 2:0, a autorem gola był Patryk Tuszyński, który świetnie wykorzystał podanie Filipa Karbowego.

KONTAKT I ZATWIERDZENIE WYGRANEJ

Na drugą połowę Arka wyszła w zupełnie innym składzie. W nim znalazł się chociażby Mateusz Żebrowski, który zdobył gola kontaktowego w 53. minucie. Gdynianie na początku drugiej połowy dyktowali warunki gry, jednak ich zapał ostudził rzut karny na korzyść Chojniczanki, który na bramkę na 3:1 w 73. minucie zamienił Szymon Skrzypczak. Wynik do końca spotkania pozostał taki sam.

Następny mecz sparingowy Arka rozegra w sobotę 21 stycznia w Cetniewie. Ich rywalem będzie II-ligowa Olimpia Elbląg.

Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:2)

Bramki: Żebrowski 53′ – Ryczkowski 22′, Tuszyński 29′, Skrzypczak 73′ (k)

Arka Gdynia w 1. połowie: Kajzer – Rymaniak, Dobrotka, Azacki, Gojny – Purzycki, Gol – Skóra, Capanni, Haydary – Czubak

Arka Gdynia w II połowie: Krzepisz – Tomal, Camara, Marcjanik, Stolc – Milewski, Staniszewski – Adamczyk, Marcus, Stępień – Żebrowski

Chojniczanka Chojnice: Kuchta – Niepsuj (46′ Szymusik), Bukhal (69′ Kasperowicz), Grolik (69′ Bartosiak), Mikołajczyk (62′ Niepsuj) – Szelągowski (63′ Stróżyński), Drewniak (63′ Kalinkowski), Czajkowski (62′ van Huffel), Karbowy (46′ Mikołajczak), Ryczkowski (63′ Mazek) – Tuszyński (46′ Skrzypczak)