Koncert Karola Czubaka i powrót na zwycięską ścieżkę. Arka pokonuje Sandecję 3:0

(Fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl /KFP)

Arka Gdynia pewnie rozbiła na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 3:0. Gwiazdą spotkania był Karol Czubak, który zdobył w tym meczu hat-tricka. Żółto-niebiescy wrócili tym samym do gry o awans.

Gdynianie przystąpili do starcia w Niepołomicach podrażnieni ostatnią porażką z Wisłą Kraków. Poskutkowało to szybką bramką w 18. minucie. Karol Czubak wykorzystał błąd Michala Pitera-Bucki i otworzył wynik meczu. Sandecja długo nie wychodziła z własnej połowy, jednak im bliżej przerwy, tym chętniej atakowała. Na posterunku stali jednak Dobrotka i Azacki, dzięki którym ataki gospodarzy zdały się na nic.

KIEPSKA SANDECJA I ŚWIETNY CZUBAK

Sandecja próbowała uruchomić się na początku drugiej połowy, jednak przyniosło to odwrotne skutki. W odpowiedzi na ataki gospodarzy znów pokazał się Czubak. Napastnik wykorzystał podanie Luana Capanniego i sfinalizował akcję całej drużyny.

Idąc za ciosem, szanse bramkowe mieli m.in. Azacki, Haydary i Adamczyk. Ci jednak nie zdołali pokonać bramkarza rywali. Receptą na brak skuteczności okazał się ponownie Karol Czubak. Zawodnik znów skorzystał z błędu Pitera-Bucki i w 73. minucie skompletował hattricka.

Arka znajduje się aktualnie na 4. pozycji w tabeli Fortuna 1. ligi. Po piętach depcze im jednak Chrobry Głogów z taką samą liczbą punktów oraz Termalica Nieciecza i Wisła Kraków, którzy na swoim koncie mają zaledwie jedno „oczko” mniej.

Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki:  Karol Czubak 18′, 57′, 73′

Sandecja Nowy Sącz: Putnocki – Iskra, Boczek, Piter-Bucko, Słaby – Fall (58′ Walski), Chmiel (68′ Pawłowski), Kasprzak, Potoma (58′ Kriss), Kostal (68′ Nowotka) – Wróbel

Arka Gdynia: Kajzer – Stolc (46′ Tomal), Dobrotka, Azacki, Gojny – Skóra (59′ Adamczyk), Milewski (78′ Purzycki), Gol, Capanni (69′ Żebrowski), Haydary – Czubak

Żółte kartki: Fall – Azacki, Skóra

Sędzia: Tomasz Wajda