Lechia wygrywa na pożegnanie Flavio i Ekstraklasy. Pierwsze zwycięstwo Davida Badii

(Fot. PAP/Piotr Matusewicz)

15 tysięcy fanów pożegnało legendę klubu – Flávio Paixão. Piłkarze Lechii również sprawili godne pożegnanie Portugalczykowi, pokonując Legię Warszawa 1:0. To pierwsze zwycięstwo biało-zielonych za kadencji Davida Badii.

Race, dym i łzy. Lechia pożegnała nie tylko Ekstraklasę, ale też Flavio Paixao. Biało-zieloni zwieńczyli spotkanie fantastycznym golem Macieja Gajosa z własnej połowy, który dał zwycięstwo 1:0.

POŻEGNANIE LEGENDY

Pod koniec pierwszej połowy z boiska zszedł Portugalczyk, Flavio Paixao. Piłkarze Lechii, Legii i trójka sędziowska utworzyli szpaler i pożegnali legendę biało-zielonych, która w polskiej lidze strzeliła 108 goli i jest najskuteczniejszym obcokrajowcem. Były łzy wzruszenia, z głośników puszczony został utwór „Nie płacz Ewka” zespołu Perfect.

ZWYCIĘSTWO I GOL NIE Z TEJ ZIEMI

Show skradł jednak Maciej Gajos. Zawodnik Lechii oddał fenomenalny strzał z własnej połowy i przelobował bardzo wysoko wysuniętego Kacpra Tobiasza, dzięki czemu zdobył jedyną w tym spotkaniu bramkę, która wpadła w doliczonym czasie drugiej połowy.

Mogło być 2:0 i to dzięki żegnającemu się z kibicami Lechii Flavio. Po jednej z akcji Portugalczyk zmieścił piłkę w siatce, dobijając strzał Rafała Pietrzaka, jednak napastnik gdańszczan był na spalonym.

Od samego meczu można było wymagać wiele więcej. Mimo otoczki, nadal było to jednak spotkanie, które nie niosło za sobą żadnych konsekwencji. Legia nadal jest wicemistrzem Polski, a Lechia nadal spada z ligi. Pożegnaliśmy Flavio, pożegnaliśmy Ekstraklasę, odnotowaliśmy pierwsze zwycięstwo za kadencji Badii, jednak to tyle.

Następny i ostatni w tym sezonie mecz Lechia rozegra przeciwko Piastowi Gliwice na wyjeździe. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 27 maja. Początek o godzinie 17:30.

Rozmowa ze strzelcem gola Maciejem Gajosem:

Rozmowa z żegnającym się z drużyną Rafałem Pietrzakiem:

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Maciej Gajos (90+8′).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak (67′ Michał Buchalik) – Jakub Bartkowski, Mario Maloca, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak – Dominik Piła (67′ Bassekou Diabate), Jarosław Kubicki, Jakub Kałuziński, Flavio Paixao (45+3′ Marco Terrazzino), Ilkay Durmus (84′ Maciej Gajos) – Kacper Sezonienko (67′ Łukasz Zwoliński).

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Lindsay Rose, Rafał Augustyniak, Maik Nawrocki – Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Jurgen Celhaka (76′ Patryk Sokołowski), Josue (86′ Igor Strzałek), Makana Baku – Maciej Rosołek (66′ Blaz Kramer), Ernest Muci (76′ Carlitos).

Sędzia: Szymon Marciniak