Bez klasy Lechia żegna się z Ekstraklasą. Kibice przerwali mecz w Gliwicach

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Ostatni mecz Lechii w Ekstraklasie zakończył się przed czasem. Spotkanie w Gliwicach przerwał sędzia, który zareagował na rzucane na murawę przez kibiców Lechii race. Piast dostanie walkowera, choć do momentu przerwania meczu Lechia prowadziła 1:0.

Biało-zieloni mieli okazję, by godnie pożegnać się z Ekstraklasą. Najpierw zwycięstwo u siebie z Legią, która świętuje wicemistrzostwo Polski, następnie prowadzenie z Piastem, którego można nazwać sensacją rundy wiosennej. Inne plany na te spotkanie mieli jednak kibice biało-zielonych, którzy rzucali race na murawę, czym zmusili sędziego do przerwania spotkania.

Arbiter dawał szanse. Mecz przerywany był wcześniej dwukrotnie, jednak przy każdym wznowieniu, na boisku lądowały kolejne race.

Do momentu przerwania meczu, Lechia prowadziła 1:0 po bramce Marco Terazzino, który wykorzystał świetne zagranie Dominika Piły.

RAKÓW MISTRZEM – WISŁA, LECHIA I MIEDŹ W 1. LIDZE

Ostatnia kolejka PKO BP Ekstraklasy dobiegła końca. Zarys tabeli był jednak w większości znany już wcześniej. Rozstrzygały się losy ostatniego spadkowicza, a żeby nim nie zostać, walczyły Wisła Płock, Śląsk Wrocław, Korona Kielce oraz Stal Mielec. Ostatecznie z Ekstraklasą pożegnała się Wisła Płock, która została rozbita przez Cracovię 0:3.

Lech Poznań i Pogoń Szczecin do samego końca liczyły się w grze o brąz. Ostatecznie jedni i drudzy triumfowali w swoich meczach, co oznacza, że na ostatnim stopniu podium stanie „Kolejorz”.

Ostatecznie mistrzem Polski został Raków Częstochowa, który w przyszłym sezonie powalczy o awans do Ligi Mistrzów. W pucharach Europejskich zagra także Legia Warszawa, Lech Poznań oraz Pogoń Szczecin. W 1. lidze wylądowała Wisła Płock, Lechia Gdańsk oraz Miedź Legnica.

Wyniki 34. kolejki PKO Ekstraklasy:

Cracovia – Wisła Płock 3:0 (1:0)

(37’ Knap, 62’ Ghita, 65’ Makuch)

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)

(29’ Sobiech, 56’ Satka)

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 3:1 (2:1)

(37’,49’ Augustyniak, 44’ Rosołek – 6’ Exposito)

Miedź Legnica – Górnik Zabrze 0:0

Pogoń Szczecin – Radomiak Radom 4:0 (1:0)

(34’ Grosicki, 47’ Łęgowski, 51’ Zahović, 90+2’ Gorgon)

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

(76’ Berggren – 73’ Pieńko)

Stal Mielec – Warta Poznań 1:0 (1:0)

(24’ Gerbowski)

Widzew Łódź – Korona Kielce 0:3 (0:3)

(5’ Błanik, 40’ Malarczyk, 60’ Łukowski)

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 0:1*

(ze względu na zachowanie kibiców Lechii, mecz zakończony walkowerem na korzyść Piasta)