Wyjazdy bez kibiców i 100 tys. zł grzywny. Lechia ukarana za mecz z Piastem

(Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

Komisja PKO BP Ekstraklasy podjęła ostateczną decyzję w sprawie zachowania kibiców Lechii podczas wyjazdowego meczu z Piastem. Drużyna z Gdańska została ukarana walkowerem, karą 100 tys. zł grzywny oraz zakazem udziału kibiców w meczach wyjazdowych przez 7 miesięcy.

Rzucanie rac na boisko przez kibiców Lechii pociągnęło za sobą niemałe konsekwencje. – Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 34. kolejki Piast Gliwice-Lechia Gdańsk jako walkower 3:0 na korzyść drużyny gospodarzy. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gości – napisano w komunikacie komisji PKO BP Ekstraklasy.

– Dodatkowo, po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN, Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres 7 miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych – dodano.

DODATKOWA KARA ZA MINUTY MŁODZIEŻOWCÓW

To nie koniec problemów Lechii. Walkower oznacza również brak możliwości wypełnienia minimum minut rozegranych przez młodzieżowców. Aby spełnić ten wymóg, Lechia musiała jedynie dograć do końca mecz z Piastem. Kary za niewypełnienie minimum wynoszą od 500 tys. złotych do 3 mln złotych.

Mecz z Piastem został przerwany w 70. minucie meczu przy stanie 1:0 dla Lechii. Wygrana w tym spotkaniu nie zmieniłaby już sytuacji gdańszczan, jednak bez wątpienia pozostawiłaby cień optymizmu przed nowym sezonem, których biało-zieloni rozegrają już w 1. lidze.