Bez weteranów w debiucie Grabowskiego. Lechia przegrywa 1:3 w sparingu z Legią

(Fot. Mateusz Slodkowski/Trojmiasto.pl/KFP)

Meczem z Legią rozpoczęła się seria sparingów Lechii przed pierwszoligowym sezonem. Biało-zieloni przegrali w ośrodku treningowym „stołecznych” 1:3. W pierwszym składzie zobaczyliśmy tylko trzech piłkarzy, którzy zagrali w ostatnim meczu z Legią w Gdańsku. Był to pierwszy nieoficjalny mecz Szymona Grabowskiego za sterami Lechii.

Miesiąc temu meczem z Legią żegnaliśmy ekstraklasę w Gdańsku. Aktualnie mamy do czynienia z zupełnie inną Lechią niż ta, która po nieziemskim golu Macieja Gajosa wygrała 1:0 z wicemistrzami Polski. W meczu towarzyskim debiutujący Szymon Grabowski wystawił Jakuba Bartkowskiego, Jarosława Kubickiego i Dominika Piłę. Byli to jedyni piłkarze, którzy grali przeciw Legii w składzie Davida Badii.

ZMIANY I POWROTY

Zmiany dotyczyły przede wszystkim defensywy. Między słupkami biało-zielonych stanął 18-letni Antoni Mikułko. Na bokach obrony zagrali Jakub Bartkowski oraz powracający po pięciu latach Miłosz Kałahur. Na środku pojawili się 19-letni Bartosz Brylowski oraz Michał Nalepa, który być może latem opuści klub.

W ofensywie doczekaliśmy się kolejnych powrotów – z Legią zagrali Tomasz Neugebauer i Łukasz Zjawiński, którzy wrócili do kadry biało-zielonych z wypożyczeń.

PRZEGRANA, ALE Z HONOROWYM GOLEM

Wynik spotkania w 22. minucie otworzył Carlitos. Sześć minut później mieliśmy już 2:0 dla gospodarzy. Po faulu na Makana Baku sędzia odgwizdał rzut karny, który na gola zamienił Josue.

W drugiej połowie Sezonienko zastąpił Zjawińskiego, a za Piłę wszedł Durmus. W 77. minucie za De Kampsa wszedł Kardaś, jednak to zdarzenie poprzedził kolejny gol Legii. Akcję Patryka Sokołowiego i Roberta Picha wykorzystał Ramil Mustafaev i chwilę później mieliśmy 3:0.

Honorowego gola dla Lechii zdobył wprowadzony wcześniej na boisko Kacper Sezonienko. Zawodnik biało-zielonych wykorzystał błąd bramkarza Gabriela Kobylaka.

W następnym sparingu Lechia sprawdzi się z Piastem Gliwice. Wyjazdowy mecz towarzyski odbędzie się w niedzielę, 2 lipca. Później biało-zielonych czekają dwa domowe sparingi – najpierw z Olimpią Elbląg, a później ze Stomilem Olsztyn, czyli poprzednim zespołem trenera Szymona Grabowskiego.

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 3:1 (2:0)

Bramki: Carlitos 23′, Josue 28′ (k), Mustafaev 65′ – Sezonienko 83′

Lechia Gdańsk: Mikułko – Bartkowski, Brylowski, Nalepa, Kałahur – Kubicki, De Kamps (75′ Kardaś), Neugebauer – Diabate, Zjawiński (46′ Sezonienko), Piła (46′ Durmus)