Ważne zwycięstwo Lechii. Gol Neugebauera zadecydował o trzech punktach

(Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

Lechia pokonała u siebie Stal 2:1. Biało-zieloni prowadzili przez większość spotkania, jednak nerwowo zrobiło się po golu Adlera da Silvy. Tomasz Neugebauer nie pozostawił gola Stali bez odpowiedzi i zapewnił gdańszczanom komplet punktów.

Lechia zdała egzamin, który polegał na sprawdzeniu się bez kilku ważnych zawodników, jak Luis Fernandez czy Conrado. Mimo wszystko wygrana nie przyszła łatwo i niejednokrotnie kibice biało-zielonych mogli być wdzięczni bramkarzowi, który ratował drużynę z opresji.

Wyrównany początek spotkania gdańszczanie zwieńczyli bramką w 36. minucie. Szybka kontra po rzucie rożnym Stali sprawiła, że z prawej strony atakował Camilo Mena. Akcję zamknął Maksym Chłań, dając Lechii prowadzenie.

DO PRZERWY BEZ BRAMEK

Chwilę później prowadzenie mógł zwiększyć Mena, jednak ostatecznie do przerwy nie zobaczyliśmy już bramek.

Lechia kontrolowała sytuację na boisku od początku drugiej części meczu. Wydawało się, że utrzymanie korzystnego rezultatu jest już na wyciągnięcie ręki, gdy wypożyczony ze Slovana Bratysława Adler da Silva minął gdańską obronę w polu karnym i po podaniu od kolegi z drużyny pokonał bramkarza Lechii.

ODMIANA NA KONIEC

Biało-Zieloni mimo wszystko zachowali zimną krew i odmienili losy spotkania na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Indywidualną akcję przeprowadził Tomasz Neugebauer, który samotnie przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i oddał świetny strzał z dystansu, którym pokonał bramkarza gości.

W poprzednim meczu Neugebauer po swoim golu w ostatnich minutach uratował remis, a tym razem sprawił, że trzy punkty zostały w Gdańsku.

Po zwycięstwie nad Stalą Lechia zajmuje siódme miejsce w tabeli, tracąc jeden punkt do Arki, która znajduje się w strefie barażowej. Następnym meczem Biało-Zielonych będzie zaległe starcie z Polonią na wyjeździe. Mecz odbędzie się we wtorek, 31 października o godzinie 18:00.

Lechia Gdańsk – Stal Rzeszów 2:1 (1:0)

Bramki: Maksym Chłań 36′, Tomasz Neugebauer 85′ – Adler da Silva 78′

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawśkyj – Dominik Piła, Andrej Chindris (52′ Louis D’Arrigo), Elias Olsson, Miłosz Kałahur – Tomasz Neugebauer, Iwan Żelizko – Camilo Mena (87′ Jakub Sypek), Rifet Kapić (87′ Kacper Sezonienko), Maksym Chłań – Tomas Bobcek (67′ Łukasz Zjawiński).

Stal Rzeszów: Jakub Wrąbel – Patryk Warczak (88′ Cesar Pena), Łukasz Góra, Kamil Kościelny, Paweł Oleksy – Krzysztof Danielewicz (69′ Krystian Wachowiak) – Szymon Łyczko (69′ Jesus Diaz), Szymon Kądziołka (12′ Karol Łysiak), Sebastien Thill, Andreja Prokić (88′ Wiktor Kłos), Adler da Silva.

Żółte kartki: Chłań, Chindris, D’Arrigo – Góra.

Sędzia: Piotr Urban.