Nowy lider – przynajmniej do wtorku. Arka przywozi komplet punktów z Legnicy

(Fot. Agencja KFP/Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl)

Arka pokonała na wyjeździe Miedź Legnicę 1:0 po golu Karola Czubaka. To ważne zwycięstwo w kontekście walki o fotel lidera pierwszej ligi. Żółto-Niebiescy zasiedli na nim co najmniej do wtorku, 2 kwietnia, kiedy to mecz z Odrą Opole rozegra Lechia.

Mecz w Legnicy bez wątpienia stanowi szczególny moment dla Wojciecha Łobodzińskiego, który jako zawodnik spędził w Miedzi osiem lat. W 2021 roku wrócił do zespołu z Legnicy jako trener, a rok później wprowadził go do ekstraklasy. Wspomnienia wróciły również do Olafa Kobackiego i Pawła Lenarcika, którzy jeszcze w poprzednim sezonie grali właśnie w Miedzi.

Nie przeszkodziło to jednak w skupieniu się na celu i zwycięstwie. Gdynianie zdobyli jedyną w tym spotkaniu bramkę trzy minuty przed końcem pierwszej połowy. Olaf Kobacki próbował zagrać do Kacpra Skóry, ale piłka trafiła pod nogi Karola Czubaka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy i zdobył – jak się później okazało – bramkę dającą trzy punkty.

Żółto-Niebiescy wyprzedzili w tabeli Lechię o jeden punkt. Mają też o jeden mecz rozegrany więcej. Gdańszczanie zagrają we wtorek, 2 kwietnia u siebie z Odrą Opole. Remis lub zwycięstwo Biało-Zielonych będzie oznaczało powrót pozycji lidera do Gdańska.

Arka z kolei kolejny mecz rozegra u siebie z Chrobrym Głogów. Spotkanie odbędzie się w piątek, 5 marca o godzinie 20:30.

Miedź Legnica – Arka Gdynia 0:1 (0:1).

Bramka: Karol Czubak 42′.

Miedź Legnica: Mądrzyk – Kostka, Mijusković, Niewulis, Carolina – Tront (80′ Pierzak), Lehaire (67′ Kaczmarski), Aguado – Michalik (80′ Agbor), Antonik (67′ Zalewski) – Mansfeld (60′ Bogacz).

Arka Gdynia: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Gol, Milewski (71′ Borecki) – Skóra (71′ Gaprindaszwili), Sidibe (71′ Lipkowski), Kobacki (80′ Adamczyk) – Czubak.