Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

„Do Poznania nie jedziemy jak na ścięcie” – trener Arki Gdynia przed meczem z Lechem Poznań

7 maja 2026 17:26
w Sport
A A
(Fot. Maciej Czarniak/KFP)

(Fot. Maciej Czarniak/KFP)

Arka Gdynia i Lech Poznań znajdują się na przeciwległych biegunach tabeli. Otwierający ją „Kolejorz” jest bliski obrony tytułu, natomiast żółto-niebiescy zajmują przedostatnią, 17. pozycję i jedną nogą są już w pierwszej lidze. Piątkowy mecz może zarówno przesądzić o mistrzostwie Polski dla Lecha, jak i wpłynąć na ligowy byt Arki. Początek spotkania w piątek 8 maja o 20:30.

W ostatniej kolejce gdynianie pauzowali, ponieważ Górnik Zabrze rywalizował w finale pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. To zaległe spotkanie odbędzie się w środę 13 maja, czyli po konfrontacji z aktualnym mistrzem Polski.

– Trzy tygodnie przed końcem ligi dwutygodniowa przerwa na pewno nie jest wskazana. Lepiej regularnie grać co tydzień, bo później okazuje się, że w ciągu siedmiu dni jest zbitka trzech spotkań. Nie mamy jednak na to wpływu i trzeba tak przygotować zespół, aby był gotowy do najważniejszej próby. Wykorzystaliśmy ten czas, aby zawodnicy się zregenerowali i doszli do siebie po różnych urazach – stwierdził trener Arki Dariusz Banasik.

SKUTECZNOŚĆ KLUCZEM

– Musimy być skuteczni do bólu i wykorzystać sytuacje, a zapewne za wiele ich mieć nie będziemy. Ważne też będą momenty przejściowe, kiedy odbieramy piłkę, bo poznaniacy grają dość ryzykownie. W ofensywę zaangażowanych jest wielu zawodników i to często odbija się na ich grze w obronie – skomentował Banasik.

Arka tragicznie spisuje się na wyjazdach, gdzie przegrała 12 meczów, dwa razy zremisowała i odniosła tylko jedno zwycięstwo. Bilans bramkowy: 9-36.

– Patrząc na naszą grę na boiskach rywali przez cały sezon, to jest katastrofa. W pierwszym wyjazdowym meczu pod moją wodzą zremisowaliśmy 2:2 z Cracovią, jednak później wróciły stare demony. W przegranym 1:4 spotkaniu w Gliwicach za łatwo traciliśmy bramki. Do 80. minuty byliśmy w grze, bo Piast prowadził 2:1, ale wtedy wszystko się posypało – dodał.

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH

9 listopada gdynianie pokonali Lecha przed własną publicznością 3:1. Było to nietypowe spotkanie – goście prowadzili 1:0 w 15. minucie po trafieniu Pablo Rodrígueza, jednak punktem zwrotnym była czerwona kartka w 55. minucie dla Timothy’ego Oumy. Gospodarze strzelili później trzy gole, a ich autorem był Edu Espiau.

– Ten mecz pokazał, że taka drużyna jak Lech jest do ogrania. Gdybyśmy rywalizowali z nim w Gdyni, gdzie czujemy się pewnie, zagralibyśmy zapewne inaczej niż na Bułgarskiej, co nie znaczy, że stoimy teraz na straconej pozycji. Do Poznania nie możemy jechać jak na ścięcie, to jest piłka i wszystko jest możliwe – podkreślił szkoleniowiec.

Przed konfrontacją z Lechem sytuacja kadrowa Arki jest dobra. Nikt nie pauzuje za kartki, nie ma też poważniejszych kontuzji. Początek meczu Arki Gdynia z Lechem Poznań w piątek 8 maja o 20:30.

PAP/kp/puch

Tagi: Arka GdyniaDariusz BanasikLech Poznańpiłka nożnaPKO Ekstraklasa

REKLAMA

NAJNOWSZE

(fot. Freepik)
Kaszuby

Prawo i bezpieczeństwo. Seniorzy z gminy Chojnice przejdą darmowe szkolenia

Ponad trzystu seniorów z gminy Chojnice przejdzie darmowe...

Martyna Krawcewicz
11 czerwca 2026 - 22:04
Po lewej zatrzymany z rękami skutymi kajdankami, po prawej prowadzący go rosły policjant. Postacie widziane od tyłu
Region

Akcja „Poszukiwany” na Pomorzu. Policja zatrzymała 119 osób w dwa dni

W ciągu dwóch dni policja zatrzymała 119 osób...

Martyna Krawcewicz
11 czerwca 2026 - 21:55
Ksiądz Przemysław Szulc stojący na zewnątrz kościoła z kamienną ścianą i schodami w tle
Kociewie

Ks. Przemysław Szulc został biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej

Ojciec Święty Leon XIV mianował ks. kanonika dr....

Martyna Krawcewicz
11 czerwca 2026 - 21:44

ZOBACZ TAKŻE

Żłobek w budynku po posterunku policji w Konarzynach
Kaszuby

Budynek po posterunku policji w Konarzynach zamieni się w żłobek

2026-06-11
Kobiety i mężczyźni w strojach kaszubskich i z biało-czerwonymi parasolkami. Pochód z okazji gdyńskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w roku 2014
Trójmiasto

Gdiniô na tablicach drogowych obok nazwy Gdynia? Uczestnicy konsultacji są „za”

2026-06-11
XIX-wieczny drewniany krucyfiks, który został przekazany Muzeum Zamkowemu w Malborku. Drewniana figura Jezusa Chrystusa na krzyżu
Powiśle

XIX-wieczny krucyfiks po latach wrócił z Niemiec do Muzeum Zamkowego w Malborku

2026-06-11
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.