Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Pieniądze na ulicy. Policjantka ze Szkoły Policji w Słupsku zebrała i oddała znalezione banknoty. „Zrobiłam to co każdy powinien zrobić” [FILM]

27 czerwca 2017 12:29
w Wiadomości
A A

Znalazła i pozbierała rozrzucone na jezdni banknoty. Policjantka ze Szkoły Policji w Słupsku pomogła odzyskać dzienny utarg lokalnemu przedsiębiorcy.

PIENIĄDZE NA ULICY

Mężczyzna zapomniał, że kładzie gotówkę na dachu swojego samochodu i ruszył nim do centrum. Banknoty w czasie jazdy wypadły z foliowego woreczka i rozsypały się po ulicy. Wszystko działo się na oczach policjantki i jej partnera. Oboje zebrali gotówkę z ulicy i zanieśli do dyżurki Szkoły Policji. Szczęście w nieszczęściu, że obok zgubionych pieniędzy, leżała także karta do bankomatu z nazwiskiem właściciela.

– Nie minęło pół godziny i zostałam ponownie wezwana do dyżurki. Okazało się, że funkcjonariusze z KMP (Komendy Miejskiej Policji – red.) wrócili do nas do jednostki wraz z właścicielem. Pan był bardzo szczęśliwy, zadowolony, bardzo się cieszył. Przyjechał żeby rozliczyć się ze mną w ramach znaleźnego. Nie wzięłam tych pieniędzy, bo jestem teraz funkcjonariuszem policji i uważam, że zrobiłam słusznie – mówiła Radiu Gdańsk posterunkowa Anna Hiszpańska.

„ZROBIŁAM TO CO KAŻDY POWINIEN ZROBIĆ”

Przedsiębiorca zgubił obok budynku Szkoły Policji ponad 1,5 tys. złotych. Młoda policjantka przyznała, że nie miała chwili zawahania, co zrobić ze znalezioną gotówką. – Po pozbieraniu i przeliczeniu kwoty, włożyłam je do tego woreczka w którym się znajdowały i zaniosłam do dyżurnego. Zrobiłam to, co każdy powinien zrobić – dodaje posterunkowa.

FILM Z MONITORINGU

Całą sytuację udało się zarejestrować kamerze przemysłowej na budynku Szkoły Policji w Słupsku. Na filmie widać, jak z dachu samochodu osobowego, na wysokości przejścia dla pieszych, zaczynają wypadać banknoty. Chwilę później gotówkę zbiera Anna Hiszpańska i jej partner.

TO NIE PIERWSZA TAKA POSTAWA WŚRÓD POLICJANTÓW

Podobna sytuacja miała niedawno miejsce na drodze krajowej numer 7 koło Elbląga. Policjant z Nowego Dworu Gdańskiego zauważył, jak z plecaka motocyklisty zaczęły wypadać dokumenty i banknoty. Zatrzymał się i z dwoma innymi osobami, wszystko pozbierał. Zguba również wróciła już do właściciela.

Paweł Drożdż/mar

{mp4}62425{/mp4}
Tagi: nagrodapieniądzepolicjaSłupskszkoła policji

REKLAMA

NAJNOWSZE

Nie odbędzie się X Żeglarska Parada Świętojańska - poinformował Pomorski Związek Żeglarski. Nz. piąta edycja parady (fot. Mateusz Ochocki / KFP)
Trójmiasto

Nie odbędzie się jubileuszowa parada żeglarska w Gdyni. Organizatorzy podają powód

Planowana na sobotę, 27 czerwca, jubileuszowa X Żeglarska...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 22:25
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Kontrowersje ws. sesji absolutoryjnej w Gdańsku. Chodzi o udział mieszkańców w debacie

Stowarzyszenie Kocham Gdańsk chce wyjaśnień w sprawie kolejności...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 21:32
Umundurowany policjant w białej czapce z daszkiem i żółtej kamizelce z napisem "POLICJA" kieruje ruchem drogowym w centrum Gdańska. Stoi tyłem, zwrócony twarzą w lewo. W tle widać samochód osobowy wjeżdżający na skrzyżowanie dróg w Gdańsku. W mieście będą obowiązywać zmiany w organizacji w ruchu w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Gdańsk: od środy utrudnienia w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy

Od środy do piątku w Gdańsku będą obowiązywać...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 21:01

ZOBACZ TAKŻE

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay.com)
Słupsk

Zaszczep się przeciw krztuścowi. Kolejna akcja 25 czerwca

2026-06-23
Radiowóz, bez włączonych sygnałów uprzywilejowania, wyprzedza kolumnę pojazdów
Kaszuby

Radiowóz wyprzedzał „na trzeciego”. Policjant z Człuchowa ukarany

2026-06-22
Prawie 100 osób wbiegło na wieżę ratusza w Słupsku (fot. Radio Gdańsk/Łukasz Kosik)
Słupsk

Ekstremalny bieg na wieżę ratusza z okazji urodzin Słupska

2026-06-20
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.