Nowe zasady segregacji śmieci w Gdańsku. Od 1 kwietnia zmienia się harmonogram odbiorów

W związku z wprowadzaniem poszerzonego systemu segregacji odpadów, od 1 kwietnia obowiązywać będą nowe harmonogramy odbioru – dedykowane podziałowi na pięć surowców.

Odpady nie mogą być ze sobą mieszane, dlatego każda frakcja jest odbierana osobnym kursem. Wyjątkiem są specjalne śmieciarki dwukomorowe, do których będą ładowane osobno dwa różne rodzaje odpadów. Warto pamiętać, że osobne terminarze obowiązują nieruchomości wielolokalowe, jednorodzinne, osobno też firmy oraz instytucje.

Harmonogramy dostępne są TUTAJ 

Sektor VI zmienia operatora odbierającego odpady.

W sektorze VI z początkiem kwietnia kończy obsługę firma SUEZ Północ Sp. z o.o., a zaczyna spółka miejska – Gdańskie Usługi Komunalne. Sektor VI obejmuje: Brętowo, VII Dwór, Piecki-Migowo, Suchanino, Siedlce, Ujeścisko-Łostowice. W pozostałych pięciu sektorach nadal operatorem jest SUEZ.

Kontakt do GUK:
Marcin.Skrzypczak@guk.gda.pl telefon kontaktowy 58 722 01 00

Kontakt do SUEZ:

Sektor 1: Wojciech.Trella@suez.com, tel. 58 309-00-00 wew. 328
Sektor 2: Mateusz.Lebiedowicz@suez.com, tel. 58 309-00-00 wew. 336
Sektor 3: Lukasz.Linda@suez.com, tel. 58 309-00-00 wew. 331
Sektor 4: Konrad.Pancer@suez.com, tel. 58 309-00-00 wew. 332
Sektor 5: Wlodzimierz.Iwanek@suez.com, tel. 58 309-00-00 wew. 338

KTO ODPOWIADA ZA TWÓJ POJEMNIK

Pojemniki na odpady zyskały nowe naklejki, które nie tylko informują, jaką frakcję należy do wyrzucać, ale też, jakie są zasady segregacji. Co ważne, na naklejce jest logo i nazwa firmy odpowiedzialnej za dany pojemnik.

Informacji na temat gospodarki odpadami w Gdańsku należy szukać na stronie www.czystemiasto.gdansk.pl lub www. gdansk.pl/segregacja

W przypadku pytań pomocą służy Biuro Obsługi Klienta w ramach gospodarki odpadami komunalnymi.

Infolinia: 
tel. 58 731 64 64 pn, wt, czw, pt (7.00-15.00)
śr (7.00-16.30) koszt jak za połączenia lokalne

Biuro Obsługi Klienta
Gospodarka Odpadami Komunalnymi
(w budynku Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni)

Partyzantów 36 (budynek A)
e-mail: bok@czystemiasto.gdansk.pl

czynne:
pn, wt, czw, pt (7.00-15.00) śr (7.00-16.30)
Kasa czynna:
pn, wt, czw, pt (7.00-15.00) śr (7.00-16.30)

 

jK

Komentarze


Zwiększ tekstZmniejsz tekstCiemne tłoOdwrócenie kolorówResetuj