Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Mają chronić środowisko i zastąpić jednorazówki. W Gdyni będzie można wynająć… kubek

12 lutego 2021 19:43
w Trójmiasto, Wiadomości
A A

Rewolucyjny pomysł na ekologiczne spożywanie napojów w przestrzeni publicznej. Gdynia objęła patronatem projekt kubków miejskich wielokrotnego użytku. Wykonane będą z bezpiecznego i trwałego materiału – polipropylenu.

Będzie to ewenement na skalę kraju. Gdynia będzie pierwszym miastem, które zaangażuje się w taką inicjatywę i obejmie patronatem projekt kubków miejskich oparty o system depozytowy marki UR CUP. Klienci będą mogli „wynająć” kubek i oddać go w następnym punkcie sprzedaży, który działać będzie w ramach systemu. Po zwrocie pustego naczynia, wynajmujący dostanie także zwrot kaucji.

GDZIE ZNAJDZIEMY KUBKI?

Partnerem akcji może być każdy punkt dystrybucji gorących napojów w Gdyni. Dla właściciela może to oznaczać nie tylko dbanie o środowisko, ale także pozyskiwanie nowych klientów dzięki systemowi zwrotu. Producent kubków – firma UR CUP – ma zapewnić dostawy oraz pełen pakiet serwisowy: mycie, logistykę i magazynowanie.

Kubek miejski ma zapewnić alternatywę dla jednorazowych odpowiedników. W jednym cyklu użytkowania ma zastąpić nawet 1000 takich naczyń. Natomiast jeśli kubek się zniszczy, zostanie poddany pełnemu recyklingowi i powróci jako nowy.

– Cieszymy się, że to gdyńska firma UR CUP jest prekursorem i odpowiada za wdrożenie oraz funkcjonowanie systemu kubków wielokrotnego użytku. Bezcenne jest z pewnością jej doświadczenie w serwowaniu napojów na wielu znanych i lubianych wydarzeniach, w tym na festiwalu Open’er czy bulwarach nad Wisłą – podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Wiosną system będzie zaadaptowany na obszarze miasta, w restauracjach i punktach, które do niego przystąpią, a gdynianie jako pierwsi w kraju będą mieli szansę korzystać z kubków wielorazowych w takiej formule. Miasto Gdynia jest partnerem systemu, co jest kolejnym krokiem zmierzającym do budowania świadomości w zakresie maksymalnego ograniczenia korzystania z opakowań jednorazowych i idei zero waste – dodaje.

MIEJSCA SPRAWDZIMY W APLIKACJI

Firma UR CUP współpracowała przy imprezach takich jak festiwal Open’er w Gdyni, Festiwal Pol’and’Rock, Orange Warsaw Festival i wiele innych. Marka zaprasza do współpracy nie tylko punkty sprzedaży napojów, instytucje i przedsiębiorstwa zaangażowane w życie miasta, ale także firmy, które świadomie wspierają lub chciałyby wesprzeć projekty ekologiczne. Przewodnikiem po mapie lokali działających w systemie będzie specjalna aplikacja dostępna w Google Play, a już niebawem również w App Store.

Kubki mają pojawić się na gdyńskich ulicach już tej wiosny. Osoby zainteresowane dołączeniem do systemu kubków powinny kontaktować się pod tym adresem mailowym: biuro@urcup.pl.

 

 

ako

Tagi: ekologiaGdynia

REKLAMA

NAJNOWSZE

Dar Młodzieży cumuje w cumuje w Norfolk. Jednostkę odwiedza amerykańska Polonia
Wiadomości

Amerykańska Polonia odwiedza Dar Młodzieży. Ostatnie dni żaglowca w Norfolk [ZDJĘCIA]

Dar Młodzieży, statek szkolny Uniwersytetu Morskiego, cumuje od...

a.maszota
21 czerwca 2026 - 22:47
Na zdjęciu dentysta sprawdza uzębienie dziecka
Kaszuby

Darmowy dentysta dla uczniów chojnickich podstawówek

Od 1 września uczniowie wszystkich szkół podstawowych w...

Adrian Kasprzycki
21 czerwca 2026 - 20:17
Eliza Zeidler
Wiadomości

Gościem Radia Gdańsk będzie Eliza Zeidler, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Gość: Eliza Zeidler, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów...

Adrian Kasprzycki
21 czerwca 2026 - 19:33

ZOBACZ TAKŻE

ogródek gastronomiczny, Gdynia
Trójmiasto

Gdynia będzie mieć ogródki gastronomiczne przez cały rok? Miasto chce zachęcić restauratorów

2026-06-21
Święto Morza w Gdyni - bulwarem przeszła parada
Trójmiasto

Za co mieszkańcy kochają Gdynię? Pytaliśmy podczas parady z okazji Święta Morza

2026-06-20
Przystań sąsiedzka przy ul. Opata Hackiego 33 w Gdyni
Trójmiasto

Przystanie sąsiedzkie w Gdyni potrzebują zmian? Miasto pyta mieszkańców

2026-06-20
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.