Polska z medalem olimpijskim! Dawid Kubacki zajął 3. miejsce w konkursie skoków narciarskich [PEKIN 2022 DZIEŃ 3]

23. medal w historii zimowych igrzysk olimpijskich trafia do Polski. Brąz zdobył Dawid Kubacki, który zakończył zmagania w skokach narciarskich na skoczni normalnej na 3. pozycji, ustępując Ryoyu Kobayashiemu oraz Manuelowi Fettnerowi.

Dawid Kubacki w pierwszym skoku zanotował 104 metry, co dawało mu na tamten moment dobrą ósmą pozycję. Po pierwszej serii wydawało się, że z polskich skoczków to Kamil Stoch będzie najbliżej zdobycia medalu. Po świetnym skoku z dwunastej belki uzyskał wynik 101,5 metra, dzięki czemu serię zakończył na trzecim miejscu.

Mnóstwo emocji przyniosła druga seria, podczas której znakomicie skoczył Kubacki. Polak poleciał na 103. metr przy delikatnym wietrze w plecy, co ostatecznie przyniosło mu 3.miejsce w klasyfikacji ogólnej, a tym samym brązowy medal zimowych igrzysk olimpijskich. Drugi skok nie był tak szczęśliwa dla Kamila Stocha. Słabsze warunki, w których przyszło mu skakać, przełożyły się na wynik 97,5 metra oraz ostatecznie szóste miejsce.

Piotr Żyła, mimo że podczas kwalifikacji poradził sobie najlepiej z Polaków, zakończył zmagania na 21. pozycji z łącznym wynikiem 245.5. Na 25. miejscu turniej zakończył Stefan Hula, który zdobył 237.8 punktów.