Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Tragedie na torach: powiat lęborski apeluje do PKP o dodatkowe zabezpieczenia [POSŁUCHAJ]

17 października 2025 16:39
w Wiadomości
A A
(fot. Łukasz Kosik/Radio Gdańsk)

(fot. Łukasz Kosik/Radio Gdańsk)

„Brak przejść i właściwych zabezpieczeń” to zdaniem mieszkańców powiatu lęborskiego główne powody śmiertelnych wypadków do których dochodzi na torach pomiędzy Lęborkiem a Mostami. Samorządowcy i mieszkańcy apelują do władz PKP o dodatkowe zabezpieczenia i większą ilość przejść przez tory na których od początku roku zginęło już kilka osób.

– Konieczne są dodatkowe przejścia bo tam od wielu lat przez tory przechodzą osoby które skracają sobie drogę do pracy czy szkoły i niestety przez to giną. Władze muszą coś z tym zrobić – mówi Pani Jadwiga mieszkanka Lęborka.

(fot. Łukasz Kosik/Radio Gdańsk)

 DZIKIE PRZEJŚCIA

Poprawy bezpieczeństwa domagają się również samorządowcy, którzy mają nadzieję że dzięki trwającym pracom modernizacyjnym Polskich Koleji Państwowych problem „dzikich przejść” zostanie raz na zawsze rozwiązany – prowadzimy rozmowy ze wszystkimi wykonawcami i podwykonawcami aby podczas prac przebudowy linii kolejowej przebiegającej przez nasze tereny zostały wprowadzone rozwiązania które poprawią bezpieczeństwo na tym odcinku, mamy świadomość że wiele zależy także od samych mieszkańców dlatego musimy równolegle prowadzić kampanię uświadamiającą o niebezpieczeństwie wchodzenia na tory. – informuje Szymon Medalion wójt gminy Nowa Wieś Lęborska.

(fot. Łukasz Kosik/Radio Gdańsk)

ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWO

Radny miasta Lębork Patryk Bianga dodaje że wypadków jest za dużo dlatego trzeba działać – Do tej pory traktowano to jako przypadki rozłożone w czasie ale ostatnie miesiące są szczególnie tragiczne bo życie straciło kilka osób, trzeba pochylić się nad tym problemem, wspólnie z zarządcą torów i zmienić ten trend. Wyraźnie widać że brakuje wyznaczonych przejść bo inaczej mieszkańcy nie skracali by sobie drogi, nie pochwalamy tego bo widzimy jakie zbiera to żniwo, dlatego musimy sprawdzić w planach jakie rozwiązania są możliwe. – informuje miejski radny.

(fot. Łukasz Kosik/Radio Gdańsk)

POLICJA OSTRZEGA 

O tym jak niebezpieczne jest przechodzenie przez tory przekonali się dwaj mężczyźni którzy zostali potrąceni przez pociąg. – 80 letni mieszkaniec Lęborka zginął na miejscu, drugi z mężczyzn który starał się do ostatniej chwili pomóc ofierze został przewieziony do szpitala z urazem ręki nieopodal tego samego miejsca życie stracił również 16 letni chłopiec – relacjonuje asp. Sztab. Marta Szałkowska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Posłuchaj materiału naszego reportera:

https://radiogdansk.pl/wp-content/uploads/2025/10/Lebork_tory_WIM.mp3

Łukasz Kosik/mp

Tagi: kolejlinia kolejowaŁukasz KosikMarta SzałkowskamodernizacjaPatryk BiangaPKPSzymon Medaliontorywypadek śmiertelny

REKLAMA

NAJNOWSZE

6 organizacji otrzymało granty
Wiadomości

Granty dla liderów z Pomorza. Wojewoda: „Są podwaliną naszego bezpieczeństwa”

Sześć organizacji z Pomorza otrzymało granty w ramach...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 18:57
gosciem radia gdansk bedzie Paweł Kowal
Wiadomości

Gościem Radia Gdańsk będzie Paweł Kowal, przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych

08.30 – Gość Radia Gdańsk Gość: Paweł Kowal,...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 18:43
Sala rozpraw Sądu Okręgowego w Słupsku. Przy stołach siedzą prawnicy w togach, na środku tyłem stoi kobieta, a po prawej stronie na ławie siedzi oskarżony kierowca z czarnym paskiem zasłaniającym oczy. Zapada wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku w czasie orkanu Ksawery w 2013 roku
Wiadomości

Sąd Okręgowy w Słupsku uniewinnił kierowcę autobusu oskarżonego po śmiertelnym wypadku w czasie orkanu Ksawery

Sąd Okręgowy w Słupsku uniewinnił kierowcę autobusu oskarżonego...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 18:07

ZOBACZ TAKŻE

Pomnik żołnierzy Armii Czerwonej w Smołdzinie
Słupsk

Pomnik żołnierzy Armii Czerwonej w Smołdzinie zostanie zastąpiony płytą informacyjną

2026-06-23
nawalne deszcze w bytowie, podsumowanie skutków
Słupsk

Bytów liczy straty po ulewie. Podmyte drogi, kilkadziesiąt zalanych budynków [FILM]

2026-06-23
Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie, w którym działa Zakład Balneologiczny
Trójmiasto

Zmiany w Zakładzie Balneologicznym w Sopocie. Masażyści otrzymali wypowiedzenia

2026-06-23
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.