Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Nowe miejsce na młodzieżowej mapie Elbląga. Powstał klub „Niebieskie Trampki”

10 grudnia 2025 08:57
w Elbląg
A A
(Fot. UM Elbląg)

(Fot. UM Elbląg)

Młodzieżowy klub „Niebieskie Trampki” otwarto w Elblągu. To miejsce, gdzie można zagrać w bilard, piłkarzyki, wziąć udział w warsztatach, czy po prostu porozmawiać i złapać oddech po intensywnym dniu. 

Klub jest czynny codziennie między 13 a 19 w Centrum Handlowym Ogrody przy ul. Płk. Dąbka 152. Na młodych w wieku 13-19 lat czekają zajęcia kreatywne, gry planszowe, wspólne projekty i przestrzeń do swobodnych rozmów. Nad wszystkim czuwają doświadczeni opiekunowie, którzy dbają o to, by młodzi czuli się tu swobodnie i mogli realizować własne pomysły.

(Fot. UM Elbląg)

NIE MOGŁO SIĘ NIE UDAĆ

Otwarcie poprzedziły spotkania z młodzieżą w październiku i listopadzie. Ludzie z „Trampek” odwiedzali elbląskie szkoły i popularne miejsca spotkań.

– Prowadziliśmy warsztaty, dużo rozmawialiśmy z nastolatkami, ale przede wszystkim chcieliśmy się przedstawić i zaprosić do nas, do Niebieskich Trampek. Myślę, że się udało – mówi Jola Prokopowicz z „Trampek”.

Nie mogło się nie udać. Klub prowadzi Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry z Gdańska, która ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą.

(fot. UM Elbląg)

ROZWÓJ I OTWARTOŚĆ

Klub ma być miejscem wsparcia, rozwoju i integracji dla młodych elblążan. Celem projektu jest stworzenie bezpiecznej i inspirującej przestrzeni, w której młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności, a także korzystać ze wsparcia pedagogów, psychologów i animatorów.

– To ważny krok w kierunku budowania aktywnej społeczności młodych ludzi w naszym mieście. Wspólnie z Fundacją „Fosa” chcemy stworzyć miejsce, które będzie sprzyjać rozwojowi i otwartości. To jeden z elementów mojego kontraktu z mieszkańcami – podkreśla Michał Missan, prezydent Elbląga.

(Fot. UM Elbląg)

Całkowita wartość projektu „Wspieranie aktywności, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz wsparcie w kryzysie młodzieży, w czasie wolnym od nauki” to ponad 1,5 miliona złotych.

mat. pras./aKa

Tagi: ElblągMichał Missanmłodzież

REKLAMA

NAJNOWSZE

Krzysztof Dowgiałło zmarł w wieku 88 lat (Fot. gdynia.pl)
Trójmiasto

Zmarł Krzysztof Dowgiałło, działacz opozycji PRL i współtwórca „Ballady o Janku Wiśniewskim”

Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, architekt, działacz opozycji demokratycznej...

k.pius
22 czerwca 2026 - 15:43
ECS. Wizyta Kolegium Komisarzy. Nz. Premier Donald Tusk, Ursula von der Leyen - przewodnicząca KE, Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska. 07.02.2025 r. (fot. Anna Rezulak / KFP)
Trójmiasto

Ursula von der Leyen otworzy Konferencję na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosi...

Piotr Puchalski
22 czerwca 2026 - 15:25
Kobieta w żółtej kamizelce odblaskowej z napisem „INSPEKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA” stoi tyłem na zielonym, porośniętym trawą terenie i obserwuje akcję gaśniczą. W tle widać czerwony wóz strażacki, kłęby dymu nad halą przemysłową oraz budynek z szyldem „AEROSOL SERVICE”. To pożar fabryki aerozoli w Charnowie
Słupsk

Śledztwo ws. pożaru w fabryce w Charnowie poprowadzi Prokuratura Okręgowa w Słupsku

Prokuratura Okręgowa w Słupsku będzie gospodarzem śledztwa dotyczącego...

Piotr Puchalski
22 czerwca 2026 - 14:51

ZOBACZ TAKŻE

ustawa metropolitalna samorządowcy apelują do prezydenta
Region

Ustawa metropolitalna czeka na podpis. Samorządowcy apelują do prezydenta

2026-06-22
Gdańsk deszczówka mikroretencja, pomorze otrzymało ponad 10 mln zł
Region

Nawet 8 tysięcy złotych dotacji na zatrzymanie deszczówki

2026-06-22
Nowy quad zakupiony przez powiat kwidzyński
Powiśle

Specjalny quad pomoże strażakom z powiatu kwidzyńskiego

2026-06-22
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.