Są pierwsze zatrzymania po bójce kibiców, do której doszło po meczu Gromu Nowy Staw z Polonią Chodzież. Do zdarzenia doszło 21 czerwca tuż po zakończeniu spotkania na stadionie przy ulicy Sportowej w Nowym Stawie. Na murawę wtargnęli kibice obu drużyn i zaczęli się bić.
Sprawą zajęli się policjanci, którzy ustalili już pierwszych podejrzanych.
– Dane kilkunastu osób biorących udział w zdarzeniu zostały już ustalone. Jak dotąd funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby. To 42-latek, 29-latek i 40-latek, mieszkańcy powiatu malborskiego. Mężczyźni usłyszą między innymi zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Policjanci będą także wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozorów – przekazała mł. asp. Martyna Orzeł z Komendy Powiatowej Policji w Malborku.
Policja ustaliła też osoby, które odpaliły na stadionie race. Sprawa zostanie skierowana do sądu. Zatrzymano również osobę, która uszkodziła radiowóz. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Grzegorz Armatowski/mk








