Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali WKK Wrocław. Wynik klarował się do ostatnich minut gry

Wrocław zdobyty, koszykarze ze Słupska wracają na czoło tabeli pierwszej ligi. Dzięki rewelacyjnej czwartej kwarcie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrali z WKK Wrocław 87-71. Zdecydowało ostatnie dziesięć minut mecz, które słupszczanie wygrali aż 21-8. Mimo, że prowadzili niemal całe spotkanie, to mecz był wyrównany. Zawodnicy WKK Wrocław zapłacili jednak wysoką cenę w czwartej kwarcie za mocną obronę na całym parkiecie przez trzydzieści minut. W ostatniej części gry trafili tylko 4 z 24 rzutów i wyraźnie zabrakło im sił by powalczyć o zwycięstwo.

OSTATNIE RZUTY

W Czarnych w czwartej kwarcie seryjnie zaczął trafiać Damian Pieloch – 8 punktów w dwie minuty. Po przechwycie Patryka Przyborowskiego słupszczanie na 3 minuty przed końcem meczu odskoczyli na 12 punktów i było jasne, że meczu nie przegrają.

Najlepiej dla Grupa Sierleccy Czarni Słupsk punktowali: Dawid Słupiński – 23 punkty i 12 zbiórek, Adrian Kordalski – 17 pkt, 10 zbiórek i 5 asyst, Hubert Pabian i Piotr Śmigielski po 11 pkt oraz Damian Pieloch i Patryk Przyborowski po 8 punktów.