Czarni Słupsk w finale I ligi koszykarzy. Do elity już tylko jeden krok

Słupsk powalczy o ekstraklasę koszykarzy. Grupa Sierleccy Czarni pokonali w półfinale pierwszej ligi Rawlplug Łańcut 3:1.

Podopieczni Mantasa Cesnauskisa wygrali mecz numer 4 rywalizacji 81:75. Słupszczanie po dwóch wygranych na własnym parkiecie przegrali trzeci mecz w Łańcucie 89:87. W tym meczu Czarni pozwolili zespołowi gospodarzy na grę, która była na rękę zespołowi Sokoła Łańcut. Gospodarze grali szybką koszykówkę z dużą liczbą rzutów za trzy.

W czwartym spotkaniu to słupszczanie narzucili rytm gry, prowadząc przez większość meczu. Ale zespół gospodarzy nie zamierzał się poddawać. Po trzeciej kwarcie był remis po 55. Czarni objęli prowadzenie dopiero w 37. minucie, ale gdy Jakub Musiał trafił za trzy punkty z faulem, Czarni nie oddali już zwycięstwa.

Podopieczni Mantasa Cesnauskisa zagrają w finale o awans do ekstraklasy ze zwycięzcą rywalizacji WKK Wrocław – Górnik Wałbrzych.