Miasto Gdańsk dostało wsparcie w kwocie prawie 4 mln złotych na budowę kompleksu tenisowego przy XXI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi.
Według Jakuba Rutnickiego, ministra sportu i turystyki, ważne, żeby młodzież mogła trenować w miejscach dostępnych przez cały rok.
– To będzie miejsce, dzięki którym młodzież będzie mogła trenować cały rok. Potrzebowaliście nowego domu. To jest kilkaset chłopców i dziewczynek – stwierdził.
„TAKICH MIEJSC JEST PO PROSTU ZA MAŁO”
Zawodnik Gdańskiej Akademii Tenisowej Tymon Litwic zwracał uwagę, że miejsc o takim charakterze w Gdańsku brakuje.
– Od zawsze miałem problem ze znalezieniem kortu lub hali w Gdańsku, bo takich miejsc jest po prostu za mało. Wybudowane centrum pozwoli nam dobrze przygotowywać się do turniejów, nawet tych najwyższej rangi. Dla wszystkich będzie to również okazja do trenowania w profesjonalnych warunkach – dodał.
Na budowę podobnych miejsc w całej Polsce Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy ponad 80 milionów złotych.
Anna Kobryń/kp








