Promocje na pierwszy stopień oficerski odebrało 78 absolwentów Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Uroczystość odbyła się na pokładzie ORP „Błyskawica”.
– W imieniu pana premiera wszystkim wam, młodym oficerom, składam najserdeczniejsze gratulacje. Przyjęliście na siebie zobowiązanie i wielką odpowiedzialność – podkreślił wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek.
WSPIERAJCIE OJCZYZNĘ
– Wspierajcie naszą ojczyznę, bo ona potrzebuje takich młodych i zaangażowanych ludzi. Dziękuję wam za służbę – dodał dowódca Centrum Operacji Morskich, wiceadmirał Piotr Nieć.
– Okręt, na którym dostąpiliśmy promocji, brał udział w wielu bitwach, z których zawsze wychodził obronną ręką. Dlatego życzę nam wszystkim, wkraczającym w świat oficerskich obowiązków, równie wielkiego żołnierskiego szczęścia – mówił najlepszy ze studentów, podporucznik marynarki Piotr Wiśniewski.
W GÓRĘ CZAPKI
Nowo mianowanych podporuczników uhonorowano salutem armatnim. Nie zabrakło również tradycyjnego wyrzutu w górę czapek i podchorążackich „korpusówek”. W strukturach Marynarki Wojennej pozostanie 53 podchorążych.
Sebastian Kwiatkowski/kp








