Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Śmierć 20-letniej pacjentki w szpitalu na Zaspie. Prokuratura wszczyna śledztwo

6 maja 2026 08:07
w Trójmiasto
A A
Zdjęcie ilustracyjne (fot. rawpixel.com/Magnific)

Zdjęcie ilustracyjne (fot. rawpixel.com/Magnific)

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa wszczęła śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierci po zgonie 20-letniej pacjentki w szpitalu Św. Wojciecha.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Mariusz Duszyński powiedział, że śledztwo jest prowadzone w sprawie, co oznacza że nikomu dotychczas nie przedstawiono zarzutów.

Jak dowiedziała się PAP, zawiadomienie o przestępstwie zostało złożone 12 marca 2026 r. przez matkę zmarłej do Prokuratury Rejonowej w Chojnicach. Następnie 26 marca 2026 zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, a 14 kwietnia 2026 roku zostało przekazane do jednostki Gdańsk-Oliwa.

HISTORIA PACJENTKI

PAP informuje, że 20-letnia pacjentka została przyjęta do Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku 7 lutego 2026 r. w związku z planowanym zabiegiem urologicznym. Dwa dni później u kobiety wykonano zabieg endoskopowy w znieczuleniu ogólnym LMA.

– Początkowo stan pacjentki był dobry, jednakże szybko zaczął się pogarszać. 10 lutego 2026 r. o godzinie 1:29 w karcie wskazano na wystąpienie ciężkiej sepsy – przekazał prokurator Duszyński i dodał, że w związku z pogarszającym się stanem zdrowia 10 lutego 2026 r. o godzinie 18:31 pacjentka została przewieziona na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dorosłych – Kopernik, gdzie podejmowano próby leczenia 20-latki.

Ratunek okazał się jednak nieskuteczny. Jak ustaliła prokuratura, 17 lutego roku po godzinie 14:00 stwierdzono zgon pacjentki.

DZIAŁANIA PROKURATURY

Po śmierci 20-latki w szpitalu zostało przeprowadzone badanie sekcyjne. Jak podała prokuratura, z uwagi na fakt złożenia zawiadomienia prawie miesiąc od zgonu, nie odbyła się sekcja zwłok zlecona przez prokuraturę. Przeprowadzono tzw. sekcję szpitalną.

Jak dowiedziała się PAP w prokuraturze, otrzymała ona od rodziny zmarłej część dokumentacji medycznej i zwróciła się do do Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. z żądaniem wydania całości dokumentacji medycznej dotyczącej zmarłej.

W najbliższym czasie śledczy zamierzają przesłuchać partnera zmarłej oraz jej rodziców oraz powołać zespół biegłych z zakresu medycyny sądowej.

PAP/am

Tagi: Gdańskprokuraturaśledztwośmierćszpital

REKLAMA

NAJNOWSZE

Karetka pogotowia jadąca na sygnale w nocy
Trójmiasto

Tragiczny wypadek w Bystrej. Nie żyje 60-letni mężczyzna

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w...

u.adahs
27 czerwca 2026 - 07:51
Bijatyka po meczu Grom Nowy Staw - Polonia Chodzież. Ucierpieli piłkarze z Wielkopolski, a policja zatrzymała pierwszych podejrzanych (fot. nadesłane wideo / Polonia Chodzież / KPP Malbork)
Powiśle

Bijatyka po meczu o awans. Mamy nagranie kibiców [WIDEO]

Bijatyka, do której doszło po niedzielnym meczu Gromu...

Paweł Marszałkowski
27 czerwca 2026 - 07:30
Zatrzymanie podejrzanego o groźby i znieważenie na tle narodowościowym obywatelki Ukrainy pseudokibica z Trójmiasta. Trzech mężczyzn stoi tyłem do obiektywu; środkowy z nich, ubrany w zieloną koszulkę i ciemne spodenki, ma ręce spięte z tyłu i jest prowadzony przez dwóch pozostałych mężczyzn. Twarze wszystkich osób na zdjęciu zostały mocno rozmyte w celu ochrony tożsamości. Po lewej stronie widoczny jest fragment ceglanej ściany oraz niebieski kosz na śmieci.
Trójmiasto

Trójmiejski pseudokibic zatrzymany za znieważenie kasjerki z Ukrainy. Szef MSWiA: „Zero tolerancji dla agresji” [FILM]

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i Komendy Wojewódzkiej...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 23:48

ZOBACZ TAKŻE

Widok z lotu ptaka na plac budowy drogi. Na piaszczystym terenie widoczna jest żółta ciężarówka wywrotka oraz pracująca obok niej duża koparka gąsienicowa. Ilustracja do rozpoczęcia przygotowań do budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego
Kociewie

Sąd rozstrzygnął spór o obwodnicę Starogardu Gdańskiego. GDDKiA szykuje się do podpisania umowy

2026-06-26
Zmarł Mieczysław Serafin, wieloletni pracownik Radia Gdańsk (fot. Radio Gdańsk/Włodzimierz Raszkiewicz)
Wiadomości

Nie żyje Mieczysław Serafin, wieloletni dziennikarz i pracownik Radia Gdańsk

2026-06-26
Na zdjęciu uczestnicy Konferencji na Rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Zakończyła się Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy. Podpisano porozumienia na kwotę 10 mld euro

2026-06-26
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.