W sobotę, 27 czerwca, rozpoczyna działalność Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie. To jedyna w Polsce plenerowa scena ustawiona na plaży, na której aktorzy grają z morzem w tle.
– Rozpoczynamy prapremierą sztuki „Batory. Transatlantyckie love story”, która została zamówiona u Michała Walczaka – mówi Katarzyna Renes, wicedyrektorka gdyńskiego teatru.
Dodaje, że rymowany, zabawny i muzyczny spektakl wyreżyseruje autor tekstu. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dramatopisarzy i reżyserów, twórca kultowego „Pożaru w burdelu”, zabierze widzów w szalony rejs organizowany przez biuro podróży Karma Travel.

Aktorki i aktorzy na plaży w Orłowie będą grać do 16 sierpnia. Nie zabraknie w repertuarze spektakli chętnie oglądanych w poprzednich sezonach: komedii Rafała Szumskiego „Na ziemię!” i „Na Waleta”,oraz przedstawień „Bóg mordu” i „Osiecka. Archipelagi”. Nowością są koncerty, miedzy innymi „Jachimek improwizuje piosenki”.
Jednocześnie działa druga letnia scena Teatru Miejskiego w Gdyni, czyli pod pokładem statku – muzeum „Dar Pomorza”. Tu zobaczyć można „Tango. Na pełnym morzu”, „Żeglarza” i „Jądro ciemności”.
Posłuchaj rozmowy Marzeny Bakowskiej:
Marzena Bakowska/puch








