Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Dobra passa Stoczniowca na lodzie i boisku. Artur Norgal triumfuje na Mistrzostwach Polski, siatkarze wygrywają 3:0

29 listopada 2020 16:24
w Sport
A A
https://radiogdansk.pl/images/BNP_PodajZmiane_Mapa.png

Artur Nogal najlepszy w Mistrzostwach Polski w Wieloboju Sprinterskim. Łyżwiarz szybki GKS Stoczniowiec dwukrotnie zwyciężał na dystansie 500 metrów. Na odcinku kilometra raz był najlepszy, a raz zajął drugie miejsce błysk łyżwy za Piotrem Michalskim. W pierwszej ósemce imprezy poza zwycięskim Nogalem uplasowało się jeszcze trzech innych zawodników naszego Klubu (4. Sebastian Kłosiński, 7. Marcin Bachanek, 8. Janek Świątek).

– Odczucia są bardzo dobre, bo jakie mogą być kiedy udało się obronić tytuł z ubiegłego roku? Dziś dałem z siebie wszystko, a wysoko forma startowa nie zawiodła i pozwoliła wygrać te mistrzostwa – powiedział Artur Nogal.

To trzecie łyżwiarskie mistrzostwa Polski w ostatnich tygodniach. Pod koniec października odbyły się mistrzostwa Polski na dystansach, a z kolei w poprzedni weekend zawodnicy rywalizowali w wieloboju. Gwiazdą obydwu imprez był łyżwiarz Stoczniowca Szymon Palka. Jeśli dołożymy do tego sukces Artura Nogala, to bez wątpienia mamy do czynienia z supremacją zawodników naszego Klubu w Polsce. 

 

(Fot. Mat. Prasowe)

 

WIELOBÓJ SPRINTERSKI – MĘŻCZYŹNI

1. Artur Nogal 142.040

2. Damian Żurek 142.570

3. Piotr Michalski 142.655

500 M MĘŻCZYZN

1. Artur Nogal 35.51

2. Damian Żurek 35.88

3. Piotr Michalski 35.90

1000 M MĘŻCZYZN

1. Artur Nogal 1:11.23

2. Damian Żurek 1:11.33

3. Piotr Michalski 1:11.54

500 M MĘŻCZYZN

1. Artur Nogal 35.38

2. Damian Żurek 35.39

3. Piotr Michalski 35.67

1000 M MĘŻCZYZN

1. Piotr Michalski 1:10.63

2. Artur Nogal 1:11.07

3. Damian Żurek 1:11.27

ŁATWO, GŁADKO I PRZYJEMNIE

Ostatni mecz I rundy fazy zasadniczej to pokaz siły Stoczniowców. Po szybkich trzech setach gdańszczanie pewnie ogrywają Energetyków z Poznania i gwarantują sobie pozycję lidera na półmetku sezonu zasadniczego. W całej rundzie przegrali tylko jeden mecz 2:3 z Wilkami Wilczyn.

– Gra w siatkówkę naszej drużynie nie tylko sprawia radość, ale również przynosi punkty. Dobra dyspozycja i generalnie równa gra wywindowały Stoczniowców na czele stawki. Czasu na odpoczynek jednak nie za wiele. Za tydzień wyjazdem do Czarnkowa Biało-niebiescy rozpoczną rundę rewanżową. Liczę, że tak udaną, jak etap rozgrywek, który właśnie się zakończył – podsumował Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy GKS Stoczniowiec.

Stoczniowiec Gdańsk – Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:19, 25:17, 25:17)

 

mat. prasowe/mm

Tagi: GdańskłyżwiarstwosiatkówkasportStoczniowiec Gdańsk

REKLAMA

NAJNOWSZE

Pobici piłkarze Polonii Chodzież po przegranym finale baraży do 3. ligi
Powiśle

Bójka po meczu w Nowym Stawie. Pobito piłkarzy, bramkarz stracił przytomność

Czterech piłkarzy Polonii Chodzież zostało pobitych po niedzielnym...

k.pius
25 czerwca 2026 - 13:46
autobus gdynia
Trójmiasto

Linia 940 bezpłatna dla mieszkańców Wiczlińskiej w Gdyni

Dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców rejonu modernizowanego, zamkniętego odcinka...

u.adahs
25 czerwca 2026 - 13:25
Michał Dziergas, radny dzielnicy Śródmieście, z mieszkańcami
Trójmiasto

Ponad 1200 podpisów przeciwko zabudowie Boiska pod Wierzbami

Ponad 1200 osób podpisało petycję w obronie Boiska...

Martyna Krawcewicz
25 czerwca 2026 - 12:44

ZOBACZ TAKŻE

Protest "Stop banderyzacji Ukrainy" w Gdańsku
Trójmiasto

Protest na Targu Rybnym w Gdańsku. „Nie zgadzamy się na upamiętnianie Bandery”

2026-06-25
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen przemawia podczas plenarnej sesji otwarcia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku
Trójmiasto

Ursula von der Leyen w Gdańsku: „Dziś przekażemy Ukrainie 3,2 mld euro”

2026-06-25
W pierwszym rzędzie: premier RP Donald Tusk (C-P), przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen (C-L) oraz premier Ukrainy Julia Swyrydenko (C) na zbiorowym zdjęciu uczestników plenarnej sesji otwarcia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku
Trójmiasto

Donald Tusk otworzył konferencję na rzecz Odbudowy Ukrainy [NA ŻYWO]

2026-06-25
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.