Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Z Argentyną przegrywamy, ale mamy awans. Polska zagra w 1/8 finału mistrzostw świata

30 listopada 2022 22:07
w Sport
A A
(Fot. PAP/EPA/Georgi Licovski)

(Fot. PAP/EPA/Georgi Licovski)

Więcej szczęścia niż umiejętności. Tak można podsumować postawę reprezentacji Polski podczas ostatniego meczu fazy grupowej mundialu w Katarze. Z Argentyną przegraliśmy 0:2, Meksykanie wygrali z Arabią Saudyjską 2:1 i o awansie, zadecydował korzystny bilans bramkowy.

Przegrywamy, jednak narzekać nie ma co. Wychodzimy z grupy mistrzostw świata po raz pierwszy od 1986 roku. Styl, w jakim to osiągnęliśmy, nie zapowiada jednak niczego dobrego w fazie pucharowej, gdyż naszym rywalem w 1/8 będą mistrzowie świata, Francuzi.

– Było ciężko, bo graliśmy z zespołem z najwyższej półki, który mógł nam nawet pozwolić nie powąchać w ogóle piłki. Chyba po raz pierwszy w życiu cieszę się z przegranej – powiedział po meczu Wojciech Szczęsny.

Pierwsza połowa nie wyglądała źle. Zdarzało nam się atakować, a także utrzymaliśmy w niej remis, choć nie było to łatwe. Przed końcem pierwszej odsłony na korzyść Argentyny został odgwizdany rzut karny. Fakt, czy „jedenastka” została podyktowana słusznie, pozostawiamy bez komentarza, jednak tak, czy inaczej strzał Messiego obronił Wojciech Szczęsny.

– Cieszę się, że ten karny coś dał w końcowym rozrachunku, więc to duża satysfakcja dla mnie. Od razu powiedziałem sędziemu, że dotknąłem ręką twarzy, kontakt był, ale karnego nie. Sędzia uznał inaczej, ale dobrze, mogłem się popisać. Teraz mogę powiedzieć, że wiedziałem, gdzie uderzy, ale wtedy nie byłem tego taki pewien. Byłem winien coś zespołowi – skomentował bramkarz reprezentacji Polski.

Szczęścia zabrakło w drugiej połowie, podczas której Argentyńczycy zdobyli dwa gole. Nerwowa sytuacja zaczęła robić się w momencie, gdy Meksyk zdobył dwie bramki przeciwko Arabii Saudyjskiej. Naszą sytuację broniła wtedy tylko mniejsza liczba żółtych kartek. Ostatecznie Saudyjczycy zdobyli jednego gola przed zakończeniem spotkania, co pozwoliło biało-czerwonym celebrować awans do 1/8 finału.

Polska – Argentyna 0:2 (0:0)

Bramki: Alexis Mac Allister 46′, Julian Alvarez 67′

Polska: Wojciech Szczęsny – Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński (72′ Artur Jędrzejczyk) – Przemysław Frankowski (46′ Jakub Kamiński), Grzegorz Krychowiak (83′ Krzysztof Piątek), Krystian Bielik (62′ Damian Szymański), Piotr Zieliński – Karol Świderski (46′ Michał Skóraś), Robert Lewandowski.

Argentyna: Emiliano Martinez – Nahuel Molina, Cristian Romero, Nicolas Otamendi, Marcos Acuna (59′ Leandro Paredes) – Rodrigo De Paul, Enzo Fernandez (79′ German Pezzella), Alexis Mac Allister (84′ Thiago Almada) – Angel Di Maria (59′ Nicolas Tagliafico), Lionel Messi, Julian Alvarez (79′ Lautaro Martinez).

Żółte kartki: Grzegorz Krychowiak – Marcos Acuna

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)

 

jk

 

Tagi: Mistrzostwa Światapiłka nożna

REKLAMA

NAJNOWSZE

Miejsce wycinki drzew w Rzeczenicy
Kaszuby

Powiat człuchowski zapłaci karę za nielegalną wycinkę. Zniszczono 60 drzew

Niemal 1 mln 200 tys. złotych kary ma...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 10:51
Mural w Słupsku upamiętniający sanitariuszki II Wojny Światowej
Słupsk

Upamiętnienie sanitariuszek II wojny światowej. W Słupsku powstał nowy mural

Mural poświęcony polskim sanitariuszkom z czasów II Wojny...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 10:02
Parada Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku ulicami miasta
Trójmiasto

Dźwięczna parada przeszła ulicami miasta. 80 lat Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu świętuje jubileusz...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 09:22

ZOBACZ TAKŻE

Dwóch młodych mężczyzn pozuje do zdjęcia na tle trawiastego boiska z bramką w słoneczny dzień. Mężczyzna po lewej nosi okulary przeciwsłoneczne i zieloną koszulkę w paski, a mężczyzna po prawej ma ciemne, kręcone włosy i granatowy t-shirt. To Karol Pius z Radia Gdańsk oraz Miłosz Sandach z drużyny piłkarskiej Chełmianka Gdańsk
Sport

„Chcemy grać w Lidze Mistrzów” założyciel Chełmianki Gdańsk o perspektywach klubu

2026-06-20
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.