Tak biegano we Wrzeszczu Dolnym w ramach GP Dzielnic Gdańska !!!

DSC 5306 2

W drugim biegu Grand Prix Dzielnic Gdańska uczestniczyło ponad 200 biegaczek i biegaczy, którzy tym razem rywalizowali na trasie Wrzeszcza Dolnego. Niedzielny bieg przyciągnął całe rodziny z dziećmi, na których oprócz tradycyjnych biegów, czekały liczne atrakcje.

Za nim ruszył Bieg Główny na dystansie 5 km, swoje pięć minut miały dzieci w biegach na 930 m i 1 66 km. W kategorii dzieci młodszych najszybciej wbiegli Kamil Niedźwiecki i Alicja Jarocka, a wśród dzieci starszych Emilia Mikszuta oraz Oskar Maszota. W kategorii juniorów wygrali Mikołaj Baranowski oraz Aleksandra Gałka.

Natomiast w Biegu Głównym wystartowało 148 miłośników biegania. Faworytem do zwycięstwa we Wrzeszczu Dolnym był Jacek Leszczyński, który triumfował w ubiegłorocznej edycji GP Dzielnic Gdańska.

DSC 6860 2

Tak też się stało i z dużą przewagą nad pozostałymi uczestnikami wygrał w niedzielnym biegu w czasie 16 minut i 32 sekund. W kategorii (17-30), w której znalazł się zwycięzca biegu, drugi był Rafał Warga (18:12), a trzeci Mateusz Lis (18:28). W tej samej kategorii wśród Pań na podium stanęły Monika Pieniążkiewicz, Katarzyna Jankowska oraz Aleksandra Gardian.

DSC 6051 2

W kategorii Pań 31-44 najszybsza była Elżbieta Tuwalska, która wśród wszystkich startujących kobiet uzyskała najlepszy wynik – 19:27. Druga w tej kategorii była jej siostra Małgosia (19:48), a trzecia Agnieszka Pomaska (21:52).

U Panów w kategorii 31-44 najlepszy był Janusz Romaniuk (17:44), Krystian Jarantewicz (18:21), Francisco Javier (18:30).

W kategorii kobiet 45+ najszybsza była Anna Kacmajor z czasem 22:51, na pudle znalazła się także Pia Rega Jasiński (25:00) i Małgorzata Polinceusz (25:57).

DSC 6230
Wśród Panów wygrał Piotr Pietrzak, którego rezultat 18:07 był trzecim najlepszym wynikiem w całym biegu. Na dalszych miejscach był Krystian Parzyszek 18:41 i Andrzej Born 18:44.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i słodkie przekąski. Dostępne wyniki i klasyfikacje w danych kategoriach biegowych można zobaczyć na dzielnicebiegaja.pl.

DSC 6491
Zdjęcia zostały wykonane przez Mateusza Słodkowskiego, a całą galerię z biegu można zobaczyć na slodkowski.blogspot.com.

Następny bieg już 7 czerwca na gdańskiej Zaspie – serdecznie zapraszamy !!!