Rugbyści Arki i Lechii ze zwycięstwami w Wielką Sobotę

W atmosferze świąt wielkanocnych swoje mecze rozegrali rugbyści Arki Gdynia, Ogniwa Sopot i Lechii Gdańsk. W pojedynku sopocian z gdańszczanami, lepsza okazała się Lechia, która pokonała podopiecznych Karola Czyża 23:6. Lechia mecz rozpoczęła od celnego trafienia Rafała Janeczko z rzutu karnego. Potem biało-zieloni wykorzystali szansę i zdobyli przyłożenie, a podwyższenie pewnie wykorzystał Rafał Janeczko. Ogniwo zdołało jeszcze przed przerwą trafić z rzutu karnego. Ból głowy przed kolejnym spotkaniem będzie miał trener sopocian Karol Czyż ponieważ aż trzech graczy wylądowało na pogotowiu. Łukasz Szablewski z podejrzeniem złamania żebra, Marek Przychocki zmagał się kontuzjowanym kolanem zaś Łukasz Januszkiewicz rozbił łuk brwiowy.

Arka Gdynia na własnym boisku podejmowała wicelidera Budowlanych Łódź. Lepiej mecz zaczęli przyjezdni, którzy zdobyli przyłożenie i wykorzystali podwyższenie. Arka za sprawą Dawida Banaszka wykorzystała aż sześć rzutów karnych i na przerwę schodziła z prowadzeniem 18:10.

Po przerwie lepiej zaczęła funkcjonować ofensywa żółto-niebieskich, a podopieczni Macieja Stachury wykorzystali dwa przyłożenia, a także dwukrotnie wynik podwyższał Dawid Banaszek skutecznymi kopami na słupy. Arka w meczu na szczycie pokonała Budowlanych Łódź 32:10.