Koniec sezonu dla Trefla. Wysoka porażka sopocian z PGE Turowem

Sopocianie zakończyli na najkrótszym z możliwych, trzymeczowym dystansie, rywalizację w ćwierćfinale play-off. W Ergo Arenie ulegli PGE Turowowi 73:98 (25:25, 22:25, 9:24, 17:24)
Wszystkie spotkania z PGE Turowem przegrali wyrażnie, jednak po pierwszej połowie starcia w Ergo Arenie kibice mogli być optymistami. Trefl do przerwy toczył bardzo wyrównaną walkę z mistrzami Polski. Po 10 minutach był remis 25:25. W drugiej kwarcie także żadnej z drużyn, nie udało się osiągnąć znacznej przewagi. O postawie obu zespołów decydowali, w przypadku Trefla Paweł Leończyk i w przypadku PGE Turowa Mardy Colins, który był wyrazistym liderem gości. Obaj w pierwszej połowie rzucili po 15 punktów i ani razu nie pomylili się z gry. Amerykanin trafił zza linii 6.75 niemal równo z syreną obwieszczającą zakończenie drugiej kwarty i do szatni z trzypunktowym prowadzeniem schodzili zgorzelczanie.

Po przerwie Colins nadal był bezbłędny, pudłował tylko na linii rzutów wolnych, zaś Leończyk kompletnie zatracił skuteczność, podobnie jak cały zespół Trefla. Trzecia kwarta rozpoczęła się od prowadzenia 8-0 PGE Turowa, a Trefl przez kilka minut nie potrafił skierować piłki do kosza. Kiedy goście osiągnęli kilkunastopunktowe prowadzenie coraz bardziej reala stawała się porażka sopocian. Drużyna Mariusza Niedbalskiego już nie potrafiła odblokować się w ataku, a zespół Miodraga Rajkovica grał coraz swobodniej i sukcesywnie powiększał przewagę. Do Mady Colinsa dołączył Damian Kulig, ważne punkty zdobywali także Aleksander Czyż, Michał Chyliński i Tony Taylor. W Treflu rolę strzelca po Leończyku przejął Eimanstas Bendzius, ale Litwin nie miał należytego wsparcia w kolegach. Trefl ostatecznie przegrał zdecydowanie i zakończył jeden z najgorszych sezonów w historii klubu.

Punkty:

Trefl Sopot: Paweł Leończyk 17, Eimantas Bendżius 17, Michał Michalak 9, Willie Kemp 8, Tautvydas Lydeka 8, Sarunas Vasiliauskas 6, Marcin Dutkiewicz 3, Marcin Stefański 3, Sławomir Sikora 2, Bojan Popovic 0, Paweł Dzierżak 0.

PGE Turów Zgorzelec: Mardy Collins 20, Damian Kulig 17, Michał Chyliński 15, Aleksander Czyż 12, Tony Taylor 11, Filip Dylewicz 10, Nemanja Jaramaz 6, Kyryło Natiażko 5, Bartosz Jyż 2, Vlad-Sorin Moldoveanu 0, Michael Gospodarek