Vistal bliżej półfinału. Skromna zaliczka przed rewanżem w Lubinie

Od zwycięstwa rozpoczęły walkę o półfinał PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki Vistalu Gdynia. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały przed własną publicznością Metraco Zagłębie Lubin 31:28. Oba zespoły przed poniedziałkowym spotkaniem były podbudowane zwycięstwami w Pucharze Polski. Mecz czwartej i piątej drużyny po rundzie zasadniczej miał ogromne znaczenie. Jedna z drużyn znacząco mogła przybliżyć się do półfinału rozgrywek.

Wynik otworzyło trafienie Patrycji Kulwińskiej, ale chwile później do remisu doprowadziła Sanja Premović, która skutecznie egzekwowała rzut karny. Wyrównana walka toczyła się do 10 minuty. Za sprawą celnych trafień Galińskiej, Kulwińskiej i Kobylińskiej Vistal wyszedł na prowadzenie 10:6.

Dopiero pod koniec pierwszej części gry, lubinianki zaczęły odrabiać straty. Sygnał do ataku dała Kaja Załęczna, a za sprawą trafienia Premović, Metraco miało już tylko jedną bramkę straty. Pierwszą połowę celnym rzutem zakończyła Emilia Galińska i Vistal prowadził do przerwy 15:13.

Drugą część meczu od trafienia rozpoczęło Zagłębie, ale równie szybko odpowiedziały gdynianki. Wicemistrzynie Polski, podobnie jak w pierwszej połowie, zdołały zbudować kilku bramkową przewagę. Skuteczne rzuty Galińskiej i Kulwińskiej dały gdyniankom prowadzenie 23:19.

Proste błędy i brak koncentracji w końcówce meczu spowodowały, że lubinianki po raz kolejny zniwelowały straty i kibice w Gdynia Arena mieli okazję obserwować bardzo emocjonujące widowisko. Podopiecznym Pawła Tetelewskiego udało się pod koniec zbudować trzy bramkową przewagę przed rewanżem w Lubinie. Mecz zakończył się zwycięstwem Vistalu 31:28.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Galińska 9, Kobylińska 6, Matieli 4, Kulwińska 4, Janiszewska 2, Urbaniak 2, Kozłowska 2, Łabuda 1, Gutkowska 1, Zych oraz Tasić, Dorsz.
Karne: 3/4.
Kary: 8 min. (Kozłowska 2 min., Kobylińska 2 min., Matieli 2 min., Gutkowska 2 min.)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Załęczna 9, Premović 5, Jochymek 5, Semeniuk 3, Obrusiewicz 3, Paluch 1, Milojević 1, Walczak 1 oraz Lalewicz, Grzyb.
Karne: 5/6.
Kary: 14 min. (Paluch 4 min., Obrusiewicz 2 min., Walczak 2 min., Premović 2 min., Grzyb 2 min., Semeniuk 2 min.).

Sędziowie: Jerlecki, Łabuń.
Widzów: 1 000.