Były sukcesy, są nagrody. Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego

157 sportowców oraz 46 trenerów otrzymało nagrody podczas Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Impreza odbyła się we wtorek, 17 maja, w Sali Kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Uhonorowani przez Gdańsk młodzi sportowcy reprezentują barwy 36 klubów, które w 2015 roku zdobyły najwięcej punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego – ogólnopolskim programie prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Gmina Gdańsk zajęła w nim szóste miejsce, za Warszawą, Poznaniem, Wrocławiem, Krakowem i Bydgoszczą.

NAGRODZENI SPORTOWCY I TRENERZY

Najwięcej nagród zebrali zawodnicy (25) i trenerzy (10) Klubu Sportowego AZS AWFiS. Drugie miejsce zajął Międzyszkolny Klub Sportowy – 15 zawodników oraz 4 trenerów. Na podium stanął też Morski Robotniczy Klub Sportowy – 12 sportowców i 4 trenerów.

Zawodnicy otrzymali po 400, a trenerzy po 1,3 tysiąca złotych. Szesnaście najlepszych klubów uhonorowano pucharami oraz nagrodami finansowymi: od 20 tysięcy zł (KS AZS AWFiS) do 3 tysięcy zł (Energa Olimpia Osowa). Suma nagród wyniosła 260 tysięcy zł.

NAGRODY WRĘCZALI ZNANI GDAŃSZCZANIE

Podczas Gali z pokazami wystąpili zawodnicy Gdańskiego Klubu Taekwon-do oraz gimnastycy MKS. Nagrody wręczali m.in. Adam Korol i Leszek Blanik – mistrzowie olimpijscy, Piotr Kowalczuk – zastępca prezydenta Gdańska, Bogdan Oleszek – przewodniczący Rady Miasta Gdańska, prof. Wojciech Przybylski – przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu oraz Andrzej Trojanowski – dyrektor Biura Sportu UM w Gdańsku.