Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Michał Nalepa na dłużej w Arce Gdynia

19 maja 2016 20:58
w Sport
A A

Michał Nalepa przedłużył kontrakt z Arką. 21-letni pomocnik związał się z gdyńskim klubem do 30 czerwca 2018 r. Michał Nalepa w pierwszym zespole Arki zadebiutował w poprzednim sezonie. W obecnych rozgrywkach stał się jednym z najważniejszych piłkarzy drużyny, która wywalczyła awans do ekstraklasy.

W 27 meczach dobiegającego końca sezonu Nalepa strzelił 5 goli. Jego postawę docenił prestiżowy magazyn ,,Piłka Nożna,, wręczając mu nagrodę dla najlepszego pierwszoligowca 2015 r.  Pomocnik zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 20 i jest w gronie zawodników, którzy mają szansę na udział w przyszłorocznych mistrzostwa Europy do lat 21. Turniej odbędzie się na polskich boiskach, a mecze będą rozgrywane między innymi na stadionie przy Olimpijskiej w Gdyni.

Nalepa jest wychowankiem Jedynki Reda, gdzie podstaw piłkarskiego rzemiosła uczył go ojciec. Później trafił do Arki, gdzie piął się po szczeblach juniorskich, aż do zespołu seniorów, w którym bardzo szybko wywalczył sobie miejsce zyskując uznanie najbardziej doświadczonych piłkarzy.

– Michał wniósł dużą jakość do naszego zespołu. Myślę, że w ekstraklasie może być mu łatwiej, ponieważ jest tam większa kultura gry, gra się więcej piłką po ziemi, a on to lubi. Jeśli nie odbije mu woda sodowa, to może zajść naprawdę daleko w ekstraklasie, a kto wie może jeszcze dalej, ocenia młodszego kolegę kapitan Arki Krzysztof Sobieraj.

Wpływ Nalepy na dobrą postawę zespołu docenia także Paweł Abbott. Najlepszy strzelec Arki wskazuje na cechy przywódcze młodego pomocnika

– Było sporo meczów, w których graliśmy słabo, a Michał nas ciągnął. Najbardziej zapamiętałem spotkanie w Grudziądzu, w którym nie graliśmy dobrze. Michał mimo kontuzjowanego palca pociągnął nas do zwycięstwa. Jest młody, ale potrafi resztę zespołu zmobilizować do wygranej.

Nalepa należy do ulubieńców gdyńskich kibiców, a Arka to dla niego coś więcej niż tylko miejsce pracy. W trakcie sezonu był obserwowany przez ekstraklasowe kluby na czele z Legią Warszawa. Spekulacje medialne przyjmował jednak ze spokojem zapewniając, że jego celem jest awans do elity z ukochanym klubem. Teraz marzenia się spełniły

– Kiedy Arka spadała 5 lat temu czułem się jakby ktoś wbijał mi nóż w plecy. Wtedy jeszcze nie spodziewałem się, że będę mógł zagrać w tej drużynie i wywalczyć z nią awans. Dla mnie, młodego zawodnika, który zrobił awans z drużyną, której kibicował od dziecka i teraz może być na boisku i brać udział w tym wszystkim, to jest coś pięknego.

Michała Nalepy zabrakło podczas ostatniego spotkania w Olsztynie, w którym Arka triumfowała 4:0. Pauzował wówczas za nadmiar żółtych kartek. W niedzielnym spotkaniu z Chojniczanką na pewno będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu. O miejsce w jedenastce w tym sezonie 21-letni pomocnik rywalizował głównie z Yanickiem Sambeą Kakoko i Antonim Łukasiewiczem, z którymi Arka także przedłużyła umowy.

Posłuchaj jak w magazynie Radia Gdańsk ,,Z boisk i stadionów,, Michał Nalepa wraz z Krzysztofem Sobierajem i Pawłem Abbottem opowiadali o świętowaniu awansu.
http://radiogdansk.pl/index.php/sport/item/42580-jak-pilkarze-arki-swietowali-awans-do-ekstraklasy-nie-bedziemy-ukrywac.html

Mariusz Hawryszczuk
Tagi: Arka GdyniaMichał Nalepa

REKLAMA

NAJNOWSZE

Skuter wodny na Jeziorze Charzykowskim
Kaszuby

Policja zapowiada walkę ze skuterami wodnymi na Jeziorze Charzykowskim

Rozpoczął się sezon turystyczny, a wraz z nim...

u.adahs
28 czerwca 2026 - 20:10
Rekordowe upały doprowadziły do zerwania sieci trakcyjnej i odkształcenia się szyn - zdjęcie ilustracyjne
Wiadomości

Zerwane sieci, odkształcone szyny. Problemy na kolei z powodu upałów

W związku z upałami występują utrudnienia na kolei...

a.maszota
28 czerwca 2026 - 19:17
Jarosław Litwin, burmistrz Lęborka
Wiadomości

Gościem Radia Gdańsk będzie Jarosław Litwin, burmistrz Lęborka

W poniedziałek Gościem Radia Gdańsk o godz. 8:30...

Adrian Kasprzycki
28 czerwca 2026 - 18:22

ZOBACZ TAKŻE

Po spadku z Ekstraklasy Arka Gdynia przechodzi rewolucje kadrową (Fot. KFP/Mateusz Słodkowski)
Sport

Rewolucja kadrowa w Arce trwa. Bartłomiej Pawłowski zasila szeregi żółto-niebieskich

2026-06-25
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.