Niedzielne zmagania Polaków. Piotr Myszka z szansą na medal, Białecka raczej nie przywiezie krążka

Polacy podczas niedzielnych zmagań będą musieli włożyć wiele siły, by zdobyć krążek. Najwięcej szans ma Piotr Myszka, który powinien utrzymać trzecią lokatę przed finałem. Maraton to pierwsza konkurencja w jakiej w niedzielę wystąpią Polacy. Na historycznym dystansie staną trzy nasze zawodniczki: Monika Stefanowicz, Iwona Lewandowska i Katarzyna Kowalska. Przebiegnięcie ponad 40 km jest ogromnym wyczynem. Początek o 14:30.

WIATR W ŻAGLE

Wieczorem rozpoczną się decydujące wyścigi w żeglarskie. O 18:00 Piotr Myszka przed finałem zajmuje trzecią lokatę i ma realną szansę na medal. Trzeba zaznaczyć, że wyścig finałowy jest podwójnie punktowany i każda strata do liderów może pozbawić Myszki medalu.

Po 19:00 swój finał rozpocznie Małgorzata Białecka. Niestety, nasza zawodniczka nie ma żadnych szans na wywiezienie medalu z Rio. Aktualna mistrzyni Świata nie potrafiła odnaleźć się w Brazylii i zajmuje aktualnie 14. miejsce przed najważniejszym wyścigiem.

DECYDUJĄCE UDERZENIE

W Badmintonie radzimy sobie całkiem dobrze. Wczoraj udało się awansować Robertowi Mateusiakowi i Nadieżda Zięba do ćwierćfinału w fantastycznym stylu. W niedzielę o 20:50 swój mecz grupowy w grze pojedynczej rozegra Adrian Dziółko. Rywalem będzie Niluka Karunaratne ze Sri Lanki.

WALKA O FINAŁY

Rywalizacje w lekkoatletyczne rozpocznie w nocy o 1:30 w eliminacjach do skoku wzwyż wystąpią Sylwester Bednarek i Wojciech Theiner. Parę minut później rozpoczną się półfinały kobiet w biegu na 400 m, w których zobaczymy Justynę Święty, Patrycje Wyciszkiewicz i Małgorzatę Hołub. W finale trójskoku o 1:55 wystąpi Anna Jagaciak – Michalska. I półgodziny później w półfinale biegu na 1500 m wystartują Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui i Danuta Urbanik.

Michał Fila

Zwiększ tekstZmniejsz tekstCiemne tłoOdwrócenie kolorówResetuj