Pewne zwycięstwo Vistalu na inaugurację Superligi

Od pewnego zwycięstwa rozpoczęły nowy sezon PGNiG Superligi szczypiornistki Vistalu Gdynia. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały w meczu wyjazdowym Metraco Zagłębie Lubin 29:24. Szczypiornistki Vistalu do Lubina pojechały osłabione brakiem Anety Łabudy i Kingi Gutkowskiej, której odnowiła się kontuzja. 21-letnia zawodniczka będzie pauzowała najprawdopodobniej do grudnia. Jednak szkoleniowiec gdyńskiej drużyny miał szerokie pole manewru. W meczu z Zagłębiem zaprezentowały się m.in Vitoria Macedo i Joanna Szarawaga, ale ciężar meczu wzięły na siebie szczypiornistki, które w Gdyni występowały w zeszłym sezonie.

W bramce brylowała Małgorzata Gapska, która praktycznie zamurowała gdyńską bramkę. Przeciwniczki przez praktycznie 10 minut nie potrafiły rzucić bramki Vistalowi. Za to koleżanki Gapskiej dobrze grały w ofensywie. Dzięki dobrze dysponowanej bramkarce, gdynianki zbudowały pięciobramkową przewagę i schodziły na przerwę z prowadzeniem 14:9.

Po przerwie sytuacja się nie zmieniła. Gdynianki kontrolowały przebieg meczu, a główną rzucającą bramki w ekipie Vistalu była Monika Kobylińska. Pomagały jej w tym m.in. Aleksandra Zych i Joanna Kozłowska. Vistal utrzymał przewagę zbudowaną jeszcze w pierwszej połowie spotkania i ostatecznie zwyciężył 29:24. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została bramkarka Vistalu – Małgorzata Gapska.