Polpharma lepsza od wicemistrza Polski. Koszykarze ze Starogardu pokonali Rosę

Kociewskim Diabłom udało się sprawić niemałą niespodziankę. Koszykarze Polpharmy wygrali z wicemistrzem Polski. Na własnym parkiecie pokonali Rosę 69:54. To trzecie zwycięstwo w piątym meczu starogardzian.

DOBRA OBRONA I SKUTECZNOŚĆ AMERYKANÓW

Nie dopuścić, aby zespół z Radomia przekroczył 60 punktów, to nie taka prosta sprawa. Polpharmie ta sztuka udała się. Dobra gra w obronie gospodarzy, plus skuteczność graczy obwodowych, okazały się kluczowe w pokonaniu faworyzowanego rywala. Rosa przed przyjazdem na Kociewie miała na koncie już dwie porażki. Zespół prowadzony przez Wojciecha Kamińskiego, który w przeszłości był trenerem Polpharmy ,w tym sezonie gra dość nierówno. Pewnego rodzaju usprawiedliwieniem może być fakt, że radomianie rywalizują na dwóch frontach. Poza meczami ligowymi rozgrywają także spotkania w Lidze Mistrzów.

18 PUNKTÓW W DRUGIEJ KWARCIE

Polpharma na początku meczu miała duże problemy z powstrzymaniem Darnella Jacksona. Amerykanin nie miał jednak wsparcia partnerów, a w Polpharmie akcenty ofensywne rozkładały się na kilku zawodników i po 10 minutach starogardzianie prowadzili 20:15. Początek drugiej kwarty to rzutowa indolencja obu zespołów. Piłka nie chciała wpaść do kosza przez prawie 3 minuty. W efekcie ta część spotkania zakończyła się remisem 9:9.

ŚWIETNY POCZĄTEK TRZECIEJ KWARTY

Przerwę na odzyskanie skuteczności dużo lepiej wykorzystali podopieczni trenera Mindaugasa Budzinauskasa. Po powrocie na parkiet zanotowali serie 10:0. Duża w tam zasługa Michale Hicksa, który zaaplikował Rosie 2 celne „trójki”. Polpharma w trzeciej kwarcie uciekła na 15 punktów. W ostatniej części meczu gospodarze powiększyli prowadzenie do 22 punktów. Zespół z Radomia nie znalazł już sposobu na odrobienie strat.

W szeregach Polpharmy najbardziej błyszczeli Michael Hicks ( 15 pkt, 4/7 za 3) i Anthony Miles (16 pkt 2/4 za 3). Poza Amerykanami wyróżnili się Marcin Flieger (15 pkt, 2/3 za 3) i Martynas Sajus (14 pkt, 9 zb).