Klęska piłkarek ręcznych Vistalu. Gdynianki w kiepskim stylu żegnają się z Pucharem Polski

Szczypiornistki Vistalu Gdynia nie zdobędą czwartego Pucharu Polski z rzędu. Mimo 6 bramkowej zaliczki z pierwszego meczu, przegrały rewanżowe spotkanie w Lubinie z Zagłębiem 12:26 i na półfinale skończyły przygodę z krajowym pucharem. Już na początku spotkania gra gdynianek nie wyglądała najlepiej. Gospodynie stopniowo budowały przewagę i już na początku meczu potrafiły zbudować trzy bramkową przewagę nad Vistalem.

Mimo bardzo dobrej postawy Małgorzaty Gapskiej w bramce fatalnie funkcjonowała gdyńska defensywa, która nie potrafiła zatrzymać rozpędzonych zawodniczek Zaglębia. Na 10. minut przed końcem lubinianki zdołały wyrównać stan dwumeczu i zniwelowały 6 bramek straty z pierwszego spotkania, które odbyło się w Gdyni. Do przerwy Zagłębie prowadziło z Vistalem 16:7.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Gdynianki prezentowały się fatalnie zarówno w ataku jak i obronie. Podopieczne Pawła Tetelewskiego przez 18. minut drugiej części gry nie potrafiły zdobyć bramki, a w pewnym momencie Zagłębie prowadziło już 23:8. Niestety Vistal ostatecznie musiał uznać wyższość gospodyń i przegrał 12:26.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż – Załęczna 2, Grzyb 5, Semeniuk 2, Buklarewicz 5, Piechnik 4, Jochymek 4, Belmas, Malta, Milojević 3

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 3, Urbaniak 1, Stanulewicz, Zych 3, Kozłowska, Gutkowska 1, Lalewicz, Matieli 4, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska