Panowie, ale nie w takim stylu… Arka w żenujący sposób kończy sezon we Wrocławiu

Co z tego, że do podniesienia z ziemi było kilkaset tysięcy więcej za 11 miejsce w lidze. Arka mimo zapewnień walki, zagrała we Wrocławiu żenujące zawody, przegrała bezdyskusyjnie ze Śląskiem we Wrocławiu 0:4 i zamiast dobrego wrażenia zostawia po sobie na przyszły sezon mieszankę niedosytu i niepewności.

Dwie bramki do przerwy Roberta Picha, dwie po przerwie Marcina Robaka i dwie żółte kartki Adama Deji. Efekt? Śląsk gromi Arkę rozmiarami 4:0 i poza cierpkimi słowami próżno napisać cokolwiek pozytywnego. Nie pomógł nawet talizman młodego Mateusza Młyńskiego. Skrzydłowy strzelił we Wrocławiu piękną bramkę jesienią, a Zbigniew Smółka ochrzcił go najlepszym skrzydłowym ligi. W sobotę nie tylko gola nie zdobył, ale  zszedł w 35 minucie z kontuzją. Zmieniający go Maksymilian Banaszewski swoim występem podsumował całą dla siebie debiutancką rundę w Ekstraklasie.

CO DALEJ?

Tak się po prostu nie gra. Nie po tym, jak przez kilka miesięcy walczysz o życie. Nie po tym, jak nie wygrywasz przez 16 meczów. Nie po tym jak szczęśliwie utrzymujesz się w lidze. Twoje zaufanie do kibiców jest na tyle kruche, że żadne okoliczności nie usprawiedliwiają przejścia obok meczu i powrotu do Gdyni z bagażem 4 goli. Jeśli tak ma wyglądać przyszły sezon, to szczęścia może po prostu w czerwcu 2020 roku nie wystarczyć. A przecież celem jest walka o miejsca bliższe ósmego, niż 16.

Arka kończy sezon na 13. miejscu. Pechowym nie tylko z powodu liczby, ale także z powodu racji jaką przyszło wszystkim obserwować przez większą część rozgrywek. Nadzieja kibiców żółto-niebieskich pozostaje w tym, że po złem dobre przyjdzie. I że odrobina entuzjazmu po kilku ważnych zwycięstwach oraz utrzymaniu Ekstraklasy, wespół z mądrością Jacka Zielińskiego, przyniosą do Gdyni nowe, lepsze dni.

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 4:0 (2:0)

Bramki: Pich (12′, 22′), Robak (65′, 72′)

Skład Śląska: Słowik – Broź (Hołownia 66′), Celeban, Pawelec, Cotra – Augusto, Łabojko, Cholewiak (Musonda 73′),  Gąska (Szczepan 88′), Pich – Robak

Skład Arki:  Steinbors – Socha, Danch, Helstrup, Marciniak – Deja, Vejinović – Zarandia (Cvijanovic 66′),  Nalepa,  Młyński (Banaszewski 36′) – Janota (Marcus 46′)