Bostic niesamowicie zmotywowany! Arka lepsza w derbach koszykarskich od Trefla

Asseco Arka lepsza od Trefla Sopot w koszykarskich Derbach Trójmiasta. Gdynianie lepiej taktycznie rozegrali końcówkę i wywożą z Ergo Areny cenne zwycięstwo 86:79. Świetnie od początku dysponowany był Josh Bostic, który zakończył mecz z dorobkiem 23 punktów.

To było bardzo emocjonujące widowisko. Początek należał zdecydowanie do gości, którzy wykazali się wybitną skutecznością rzutów za trzy punkty. W ciągu 20 minut premierowych kwart, trafili 9 takich rzutów z 12 oddanych. To pozwoliło prowadzić do przerwy 52:38.

POWRÓT TREFLA

Za sprawą świetnie rozegranej 3 kwarty, gospodarze wrócili do gry. Zmotywowany Carlos Medlock, zagrał dużo lepiej niż przed przerwą, w konsekwencji sopocianom udało się zniwelować 15-punktowe prowadzenie gości i wyrównać stan gry.

Końcówka należała jednak do gdynian, którzy wykorzystali większe doświadczenie swoich liderów – Szubargi i Bostica.  Amerykański skrzydłowy zaliczył 23 punkty, a doświadczony rozgrywający dołożył 16 punktów. – Po pierwszej dobrej połowie, dobrej w naszym wykonaniu, w trzeciej kwarcie zagraliśmy słabiej i nie realizowaliśmy naszych założeń do końca i Trefl wrócił do gry.  W końcówce graliśmy pod faul, trafialiśmy dużo rzutów wolnych. Ta mądra gra pozwoliła odnieść ważne zwycięstwo – podsumował Krzysztof Szubarga.

Zwycięstwo pozwoliło Arce oddalić się od Trefla w tabeli. Gdynianie z dorobkiem 11 zwycięstw i 6 porażek, zajmują czwarte miejsce w Energa Basket Lidze. Trefl ma 10 zwycięstw i 7 porażek i w tabeli jest szósty.

Trefl Sopot – Asseco Arka Gdynia 79:86 (17:28, 21:25, 23:9, 18:24).

Trefl Sopot: Carlos Medlock 18, Łukasz Kolenda 15, Nana Foulland 13, Witalij Kowalenko 9, Paweł Leończyk 9, Michał Kolenda 7, Jeff Roberson 4, Cameron Ayers 4.

Asseco Arka Gdynia: Josh Bostic 23, Krzysztof Szubarga 16, Phil Greene 13, Adam Hrycaniuk 12, Devonte Upson 9, Leyton Hammonds 8, Wojciech Czerlonko 3, Dariusz Wyka 2, Bartłomiej Wołoszyn 0.