Złote medale koszykarskiej młodzieży z Gdyni i czarne chmury nad Asseco Arką

(fot. Mateusz Ochocki / KFP)

Trójmiejskie koszykarki i koszykarze na najwyższym stopniu podium młodzieżowych mistrzostw Polski. Przed tygodniem sukcesy święciła żeńska Politechnika Gdańska. W trakcie majówki złoto zdobyli 17-latkowie z Gdyńskiej Akademii Koszykówki.

W finale zespół prowadzony przez Nikolę Avramovicia pokonał warszawski zespół Energa Hutnik Koszykówka 83:72 i tym samym zrewanżował się stołecznej drużynie za porażkę w grupie. Brąz dla Nawrot Śląska Wrocław.

NOWICKI SUPERSTAR

MVP turnieju finałowego został wybrany Szymon Nowicki. Gdynianin rzucił w finałowym meczu 39 punktów, a do tego dołożył 14 zbiórek oraz 5 asyst. W najlepszej piątce turnieju znalazł się akademik z Gdyni – Mateusz Samiec .

CZY ARKA ZATONIE ?

Tymczasem ważą się losy seniorskiej Asseco Arki. Tytularny sponsor odchodzi. W tej sytuacji najpewniej nastąpi zmiana prezesa, którym od początku realizowania projektu jest Bogdan Sęczkowski. Podobno jest zainteresowany zakupem klubu, ale szczegółów na razie nie znamy. Inwestycję w sąsiada zza miedzy ma rozważać Trefl Sopot. Decyzje zapadną w najbliższych dniach.