Gdańsk

Rozpoczęła się budowa ORP Rybitwa. Za nami uroczystość cięcia pierwszej blachy

W gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding rozpoczęto w piątek cięcie blach pod nowy niszczyciel min dla Marynarki Wojennej. ORP Rybitwa, bo taką nazwę okręt otrzyma, to druga z trzech jednostek typu Kormoran, które budowane są w Gdańsku. – Okręt będzie gotowy do wejścia do służby w 2027 roku – zapowiada wiceprezes stoczni Remontowa...

W Gdańsku otwarto wystawę o Wincentym Witosie. „Swój dorobek życiowy zawdzięczał ciężkiej pracy”

Wystawę dotyczącą działacza ludowego Wincentego Witosa od piątku można oglądać przy Targu Węglowym w Gdańsku. Witos swoją pozycję wykorzystywał do działań zmierzających do odzyskania niepodległości, a w odrodzonej Polsce trzykrotnie obejmował urząd premiera. Wystawa utworzona została na przypadającą 150. rocznicę...

Page 326 of 1000 1 325 326 327 1 000

REKLAMA

NAJNOWSZE

AUDYCJE