Marynarka Wojenna

Po 18 latach budowy zostanie podniesiona bandera na patrolowcu „Ślązak”. „To powinien być przykład, jak nie należy realizować projektów”

Dziś 101. rocznica odtworzenia polskiej Marynarki Wojennej. W Porcie Wojennym w Gdyni zostanie po raz pierwszy podniesiona bandera na patrolowcu "Ślązak", polskim okręcie klasy korweta patrolowa. Jednostka, przekazana siłom zbrojnym 8 listopada, wchodzi w skład Dywizjonu Okrętów Bojowych 3. Flotylli...

Budowano go blisko 20 lat. „To najbardziej skomplikowana broń, jaka kiedykolwiek została wyprodukowana przez krajowy przemysł”

Po 18 latach budowy Stocznia Wojenna w Gdyni przekazała Marynarce Wojennej "Ślązaka". To jednostka, która pierwotnie miała być korwetą Gawron, ale ostatecznie wybudowano ją jako słabiej uzbrojony patrolowiec. Uroczystość oficjalnego przekazania jednostki siłom morskim odbyła się w piątek jej pokładzie...

Page 14 of 32 1 13 14 15 32

REKLAMA

NAJNOWSZE

AUDYCJE