Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Na basen, do muzeum czy do ZOO? Dzięki Karcie Mieszkańca za darmo możesz odwiedzić 10 instytucji w Gdańsku

15 listopada 2017 16:01
w Wiadomości
A A

Już można odebrać swoją Kartę Mieszkańca. Dzięki niej dostęp do oferty gdańskich instytucji będzie prostszy i tańszy. Projekt powstał z myślą o gdańszczanach, którzy zyskają raz do roku darmowy wstęp m.in. do zoo, muzeum, na mecz Lechii czy na basen. Oprócz tego przygotowywana jest szeroka oferta rabatów.


Posiadacz Karty może raz w roku bezpłatnie skorzystać z wybranych atrakcji tzw. „Top 10” obejmuje: Europejskie Centrum Solidarności, Centrum Hewelianum, Mecz Lechii Gdańsk, Gdański Ogród Zoologiczny, Wieża Bazyliki Mariackiej, Jedna z pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu, Lodowisko Miejskie (na Placu Zebrań Ludowych), Muzeum Bursztynu, Pałac Opatów – oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Archeologiczne – Dom Przyrodników oraz Piwnica Romańska.

Druga część oferty to rabaty u komercyjnych partnerów karty – zniżki na usługi, rekreacje i zakupy. Oferta partnerów będzie się poszerzać.

TO INSTRUMENT BUDOWY TOŻSAMOŚCI

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podkreśla, że na razie jest to projekt autorski Gdańska, ale niewykluczone, że w przyszłości obejmie także inne gminy. – Każde miasto dobrze się rozwija wtedy, kiedy mieszkańcy są szczęśliwi, kiedy identyfikują się z własnym miastem, traktują miasto jako „swoje”. Nie obce, nie ich, tylko „nasze”. Dlatego karta gdańszczanina i atrakcje z tym związane są takim kolejnym instrumentem budowy tożsamości, dumy – mówi prezydent.

– Może w przyszłości powstanie coś na kształt Karty Metropolitalnej, która by skupiała już nie tylko sam rdzeń obszaru metropolitalnego, ale wszystkie gminy. Możliwe, zbieramy doświadczenia, inni będą nas pewnie kopiować i służymy oczywiście pomocą wszystkim, którzy byliby zainteresowani – dodaje Paweł Adamowicz.

GDZIE WYROBIĆ?

Projekt ma na celu zainteresowanie jak największej liczby osób samym miastem i ofertą instytucji miejskich. Żeby otrzymać kartę wystarczy wypełnić prosty wniosek >>>TUTAJ, zapłacić 1 zł i odebrać w jednej z instytucji biorących udział w akcji.

KARTA SOPOCKA

W Sopocie już od siedmiu lat funkcjonuje Karta Sopocka. To system zniżek dla osób zameldowanych w Sopocie lub płacących tutaj podatki. Rabaty dotyczą głównie lokali gastronomicznych, hoteli, obiektów kulturalnych i sportowych oraz licznych usług w tym usług medycznych w wybranych sopockich placówkach.

hb

Tagi: Gdańsk

REKLAMA

NAJNOWSZE

Firmy Orlen i Naftogaz zawarły porozumienie podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku
Trójmiasto

Wsparcie odbudowy Ukrainy. Orlen i Naftogaz podpisały porozumienia

Szefowie Orlen, PGE, Enei i Taurona podpisali list...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 14:24
Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni
Trójmiasto

Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni będzie mieć systemy obrony przeciwlotniczej.

W nowo powstałym Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 13:32
Ćwiczenia "Dzielny Dzik 26" w Elblągu
Elbląg

Szturm na teren portu. Ćwiczenia wojskowe w Elblągu

Żołnierze wojsk lądowych, powietrznodesantowych i marynarki wojennej trenowali...

a.maszota
26 czerwca 2026 - 13:02

ZOBACZ TAKŻE

Podpisanie listu intencyjnego podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Umowy na kwotę 10 miliardów euro. Drugi dzień Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy

2026-06-26
Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG (FSRU 2). Nz. minister energii Miłosz Motyka
Trójmiasto

Nowa jednostka FSRU 2 na Zatoce Gdańskiej. „Gwarancja poprawy odporności gospodarki”

2026-06-25
Władimir Kliczko w Gdańsku na Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Władimir Kliczko: Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska

2026-06-25
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.